Wkrótce rusza akcja Siejemy Przyszłość

W  dniach  14-29  kwietnia 2012 w całej Polsce organizowane będą  różne wydarzenia w ramach  międzynarodowej akcji Wspólnie siejemy przyszłość dla rolnictwa wolnego od GMO.

– Działania polegają na wspólnym siewie ekologicznych i tradycyjnych nasion i promocji tych nasion. Siejemy NA WSI –  w gospodarstwach rolnych i W MIEŚCIE – do doniczek. Prowadzimy akcje edukacyjno-informacyjne i wymieniamy się swoimi, dobrymi nasionami. Wspierają nas artyści m. in. będą także akcje malowania ścian – zapowiada Joanna Gwizdała, koordynator akcji ze strony Międzynarodowej Koalicji Dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC).

 

Akcja ‘Siejemy Przyszłość!’ może odbyć się w gospodarstwie rolnym, w ogrodzie a nawet na balkonie np. wykorzystując donice. Należy jednak przestrzegać założonych z góry warunków:

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
  • Jako materiał siewny należy użyć nasion ekologicznych lub nasion tradycyjnych z pewnego źródła.
  • Gospodarze wydarzenia mają dbać o te zasiewy aż do zbioru.
  • W miarę możliwości gospodarze/organizatorzy zapraszają jak największą ilość siewców/uczestników z okolicy.
  • ‘Siejemy Przyszłość!’ może być częścią festynu lub innej lokalnej uroczystości. Wspólna akcja z regionalnymi partnerami (inne gospodarstwa, organizacje konsumenckie i ochrony środowiska, szkoły, etc.) nada akcji ‘Siejemy Przyszłość!’ więcej rozgłosu i skuteczności.
  • Gospodarze/organizatorzy próbują zdobyć jakąś osobę szeroko znaną i zaprosić ją do aktywnego udziału w akcji.
  • Przed rozpoczęciem wysiewu należy wygłosić krótki wykład wyjaśniający cel akcji.

‘Siejemy Przyszłość!’ odbywa się wspólnie i jednocześnie ze wszystkimi siewcami/uczestnikami wydarzenia. Wspólnie wysiewamy nasiona przyszłości.

Więcej informacji na temat akcji znaleźć można na stronie internetowej www.siejemyprzyszlosc.info

Brak postów do wyświetlenia