Rusza akcja “Bądź Fair na święta”

Polskie Stowarzyszeniem Sprawiedliwego Handlu jest współorganizatorem akcji, promującej świąteczne zakupy produktów Sprawiedliwego Handlu pod hasłem “Bądź fair na święta”.

Nabywając produkty Fair Trade, dajemy szansę drobnym wytwórcom w krajach Trzeciego Świata na godne życie z własnej, godziwie wynagradzanej pracy. Dzięki temu skorzystamy i my: na nasze świąteczne stoły trafią produkty zdrowe, naturalne (przeważnie z certyfikatem produkcji ekologicznej), pochodzące z etycznych źródeł.

– Do polskiej tradycji wigilijnej należy stawianie na stole pustego nakrycia dla niezapowiedzianego gościa – może bezdomnego przybysza, może osoby potrzebującej pomocy… Zazwyczaj to nakrycie pozostaje puste i trudno nam sobie nawet wyobrazić, że ktoś przy nim faktycznie zasiądzie. Możemy jednak symbolicznie zaprosić do naszego stołu ubogich poprzez zakup produktów Sprawiedliwego Handlu – dzięki lepszemu wynagrodzeniu ich także stać będzie na świętowanie, a część naszego dobrobytu i świątecznej radości trafi także do nich – przekonuje Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu.

Wśród certyfikowanych produktów Fair Trade znajdziemy: przyprawy, jak wanilia, kardamon, szafran, imbir, goździki, cynamon, przyprawa do pierników i wiele, wiele innych, migdały, bogaty wybór owoców suszonych, jak np. przepyszne dzikie figi, dzikie morele, wyjątkowej jakości rodzynki (nigdzie indziej takich nie znajdziemy!), mango, ananasy i inne frykasy, do wypieków – cukier trzcinowy, orzechy brazylijskie czy naturalne kakao. Na zimowe wieczory znajdziemy rozgrzewające i chroniące przed przeziębieniami herbatki, jak rooibos zimowy, czekoladowy, z przyprawami chai, pomarańczowy z korzeniami, herbatki ziołowe „Zimowe marzenie”, trawę cytrynową – też z imbirem, czy ekologiczne czekolady instant o różnych smakach.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

W związku z akcją “Bądź fair na święta” odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń. W piątek 20 grudnia w godz. 14.00-18.00 oraz w sobotę 21 grudnia w godz. 10.00-14.00 w prowadzonym przez Stowarzyszenie sklepie Sprawiedliwego Handlu przy ul. Poznańskiej 25 w Poznaniu (w pobliży Rynku Jeżyckiego) będzie przygotowany specjalnie na degustację chutney z filipińskiego mango oraz promocja wybranych produktów.
Również w piątek 20 grudnia o godz. 16.30 w kinie Muza przy ul. Św. Marcin 30 odbędzie się projekcja filmu z Filipin „Handel mango – z korzyścią dla praw dziecka”, połączona z prelekcją na temat Sprawiedliwego Handlu.

Biuro i sklep PSSH w Poznaniu:
ul. Poznańska 25
60-850 Poznań
poznan@sprawiedliwyhandel.pl
tel. 508-376-866
Źródło: PSSH

Brak postów do wyświetlenia