Teraz czytasz...
Rozsyłamy zimowy numer Biokuriera. O czym przeczytacie? (1)
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Rozsyłamy zimowy numer Biokuriera. O czym przeczytacie? (1)

 

40 stron, nowe działy tematyczne, sporo ciekawych treści o zdrowiu i jedzeniu – dzisiaj rozpoczynamy wysyłkę kolejnego numeru Biokuriera. O czym piszemy?

Oto pierwsza część prezentacji tematów najnowszego wydania:

Nie tylko miód… O skarbach z pasieki

Produkty pszczele słyną ze swoich właściwości prozdrowotnych, a także… znakomitego smaku. Nie należą jednak do tanich, dlatego warto kupować je w sprawdzonych miejscach i od zaufanych dostawców. Jak nie dać się oszukać przy zakupie miodu? Jakimi innymi pszczelimi skarbami warto się zainteresować?

Jarmuż – zimowy dostawca witamin

Obfituje w witaminy, a w postaci świeżej dostępny jest wtedy, kiedy trudno o inne liściaste warzywa, świetnie wzbogaca potrawy i nadaje się do wykorzystania przy wielu kuracjach. W kręgach entuzjastów zdrowego stylu życia jarmuż jest warzywem „modnym”, ale w szerszej perspektywie wciąż jest mało znany. Czas to zmienić!

Dlaczego warto, aby w Twoim menu zagościł… burak?

Burak jest jednym z ważniejszych warzyw korzeniowych stosowanych w polskiej kuchni. Jego zalety wy¬kraczają znacznie poza obszar kulinariów – to roślina bardzo cenna pod względem medycznym. Dlaczego warto często uwzględniać go, nie tylko w zimowym menu?

Jak poradzić sobie z alergią? Krok po kroku

Zacznij walkę z alergią od zapoznania się z poradnikiem autorki bloga Mama Alergika Gotuje. Jeszcze 10 lat temu alergia nie była tak „popularna” jak dziś. Mówiło się: skaza białkowa, uczulenie na mleko, ale nie przypuszczano, że alergia stanie się jedną z chorób naszej cywilizacji. Z każdym rokiem liczba osób z alergią wzrasta i nie chodzi tu tylko o małe dzieci. Choroba alergiczna może się ujawnić w każdym wieku! Obecne wyniki badań podają, że prawie co drugi Polak wykazuje objawy chorób alergicznych. Temat alergii jest bardzo złożony, a leczenie indywidualne. Początki zwykle są trudne, ale wierzę, te 20 porad ułatwi ci start w walce z alergią.

Więcej o nowym dziale: Z Poradnika Mamy Alergika

Zobacz także

bluszczyk kurdybanek

4 rozgrzewające potrawy na zimę

O czym marzymy podczas chłodnych i wietrznych jesienno– zimowych dni? O tym, aby odprężyć się, rozgrzać i zjeść coś ciepłego. 4 kulinarne propozycje, które Wam w tym pomogą: zimowy napój rozgrzewający, piernikowe naleśniki, kakaowy budyń z kaszy jaglanej, pieczone jabłka.

Najnowszy numer w sprzedaży indywidualnej. Sprawdź wydawnictwogaj.pl

Zachęcamy do rozdawania Biokuriera w Państwa ekosklepach – można zamawiać pakiety na 2016 rok, a aktualny numer prześlemy gratis (promocja trwa do wyczerpania zapasów).

Spis treści aktualnego numeru

WIESZ WIĘCEJ
2. Nie tylko miód… O skarbach z pasieki

SPRÓBUJ
6. Jarmuż – zimowy dostawca witamin
8. Dlaczego warto, aby w Twoim menu zagościł…burak?
10. Pięć herbat na zimowe popołudnie

Z PORADNIKA MAMY ALERGIKA
14. Jak poradzić sobie z alergią? Krok po kroku

WIESZ WIĘCEJ
18. Co warto wiedzieć o cytrusach

GARŚĆ PRZEPISÓW
20. Cztery rozgrzewające potrawy na zimę

JAK POWSTAJE BIO
22. W Płonnem postawili na ekowarzywa

DBAJ O ZDROWIE
25. Wszechstronny i niezastąpiony magnez

SPRÓBUJ
28. Subiektywny alfabet superfoods

AKTYWNE SMAKI
30. Aktywnie, smacznie, zdrowo

KOSMETYKA NATURALNA
34. Dwa sposoby na zimową kąpiel
34. To tylko zapach?

NEWSROOM
36. Aktualnośći z biobranży
38. Nowości

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.