Rozpoczynają się Targi BioFach i Vivaness 2012

 2410 wystawców z 83 krajów oferujących żywność ekologiczną, kosmetyki naturalne, tekstylia i eko środki czystości – rusza kolejna edycja Targów BioFach oraz towarzyszących im targów kosmetyki naturalnej Vivaness. Czego można spodziewać się w tym roku w Norymberdze?

Najczęściej wymienianą motywacją wśród odwiedzających Targi BioFach i Vivaness jest chęć poznania trendów, które pojawiają się na eko rynku oraz możliwość sprawdzenia nowych produktów (na ask-biofach i ask-vivaness zarejestrowano 950 nowych produktów) i nawiązania kontaktów z producentami z całego świata. Trudno się dziwić – te ogromne targi dają ku zaspokojeniu tych potrzeb wielu okazji.

Indie krajem roku

Szczególna uwaga odwiedzających targi skierowana będzie tym razem na Indie, które wybrane zostały krajem roku. Swoją ofertę, na powierzchni ponad 1000 m2 zaprezentuje 51 wystawców z tego kraju. Porozmawiać będzie można z producentami ekologicznej herbaty, ryżu, przypraw oraz tekstyliów. Współpracy z indyjskimi dostawcami poświęcona zostanie kilka prezentacji w kongresowej części Targów BioFach.

Fish market

Z każdym rokiem na BioFachu przybywa specjalistycznych sektorów, w których zgrupowani są producenci specjalizujący się w określonych kategoriach produktowych.  W hali 6 zorganizowany zostanie specjalny „Fish market” – ekologiczne ryby to wciąż nowość a na BioFachu swoją ofertę w tym zakresie zaprezentuje 34 wystawców.

Sektory tematyczn

Oprócz tematyki „rybnej”, specjalne sektory oraz wykłady w części konferencyjnej poświęcone są zagadnieniom takim jak:

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

– catering żywności ekologicznej i żywność eko w sektorze HoReCa (Hotele, Restauracje, Catering)
– Fair Trade
– Forum zrównoważoności (Sustainability Forum)
– ekologiczne tekstylia
– kosmetyki naturalne (w  ramach targów Vivaness)
– wino ekologiczne


Na łamach Biokuriera w ciągu najbliższych dni prezentować będziemy ciekawostki, relacje z wykładów oraz zdjęcia z Targów. Pisać będziemy także o obecności polskich firm na BioFachu.

Zapraszamy do śledzenia serwisu oraz naszego profilu na facebooku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia