Rosja: pierwsze międzynarodowe targi ekologiczne Green Apple ECO-Festival

W nadchodzącym roku między 24 a 26 kwietnia w Moskwie odbędą się po raz pierwszy w Rosji targi o tematyce eko i fairtrade. ECO-Festival ma zaprezentować rolnictwo ekologiczne, żywność ekologiczną, przyjzane ekologii produkty niespożywcze i technologie.

Celem jest targów jest wywowałnie impulsu do wzrostu rynku ekologicznego w Rosji i połączenie go z europejskim.

Wydarzenie skierowane jest do firm, które:

– chcą wejść na rynek rosyjski ze swoimi produktami ekologicznymi
– szukają partnerów handlowych dla swoich usług
– są zdolne dzielić know-how i usługi dla rozwoju ekologicznego rynku w Rosji
– szukają projektów i usług w i dla Rosji
– aktualnie prowadzą interesy na rynku wschodnim i chcą się zaprezentować

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Organizatorem targów jest firma BioVita wspierana przez Rosyjską Izbę Handlową.

W trakcie targów odbędą się wystawy, konferencje, „okrągły stół“. Uczestnikami będą też ważni gracze z Europy i samej Rosji, a także instytucje: Rosyjska Izba Handlowa, Federalne Zgromadzenie Dumy ds. Rolnictwa, naukowcy z Uniwersytetu Moskiewskiego oraz reprezentanci międzynarodowych stowarzyszeń ekologicznych.

„Organic Trade Meeting“

24 kwietnia odbędzie się „Organic Trade Meeting“, który będzie szczególną szansą na zaprezentowanie swoich produktów rosyjskim importerom i dystrybutorom.

Jako że nawet dla Polaków, nadal znających rosyjską specyfikę kontaktów handlowych znacznie lepiej, niż większość zachodnich europejczyków, rynek rosyjski może być trudny do zdobycia i stawiający szczególne wymagania – takie targi mogą okazać się ciekawą okazją do nawiązania relacji biznesowych na tym ogromnym rynku.

Więcej informacji o targach na stronie: www.expo-greenapple.com

Komentarz redakcyjny:

W Rosji wciąż nie ma regulacji dotyczących rolnictwa ekologicznego stąd pod nazwą “bio”, “eko”, “organic” sprzedawać można tam wszystko. Oprócz wiarygodnych producentów na rynku pojawiają się także firmy, które ekologiczne są jedynie z nazwy. Tymczasem popyt na żywność ekologiczną rośnie tam bardzo dynamicznie zwłaszcza w dużych miastach takich jak Moskwa czy Petersburg. Już w maju 2013 informowaliśmy o tym, że zgodnie z zapowiedziami Kremla, ustawa o rolnictwie ekologicznym ma być gotowa do 2015 roku (przeczytaj: Rosja. Ustawa o rolnictwie ekologicznym do 2015 roku ).

Czy tak będzie? Być może wizyta na moskiewskich targach pozwoli nabrać orientacji i poznać odpowiedź. Dla posiadających zdolność eksportową polskich producentów żywności ekologicznej to może być ciekawy rynek. Szanse zdobycia na nim jakiejś pozycji są większe niż w przypadku rynków zachodnich, choć na pewno nie jest to sprawa prosta. (kp)

Co? Green Apple Eco Festival

Gdzie? Moskwa

Kiedy? 24-26 kwietnia 2014.

źródło: zaproszenie na targi / strona www targów

Brak postów do wyświetlenia