Reportaż o Ranczo Frontiera w TVR

Sylwia Szlandrowicz rolniczka, która zasłynęła z powodu eko serów owczych wytwarzanych w gospodarstwie nazwanym „Ranczo Frontiera” jest bohaterką jednego z reportaży wyemitowanych przez TVR. Dzieli się przemyśleniami na temat chowu owiec, gospodarskiego wytwarzania sera oraz życia „na odludziu”.

W znakomitym materiale z cyklu “R jak Reportaż” wyreżyserowanym przez Justynę Zwolińską, Sylwia Szlandrowicz wspomina swoje serowarskie początki a także przedstawia codzienność swojego ekologicznego gospodarstwa: ręczny udój, zajęcia związane z serowarstwem, opieką nad zwierzętami.

W materiale nie brakuje fachowych informacji na temat zalet i wad owcy wschodniofryzyjskiej – bo właśnie chów 60 owiec tej rasy prowadzony jest w Ranczo Frontiera. Sylwia Szlandrowicz opowiada również o walorach zdrowotnych owczego mleka a także zaletach nabiału od krów rasy Jersey.

  • Cały materiał obejrzeć można na stronach TVR:

Ranczo FRONTIERA to niewielkie gospodarstwo ekologiczne położone w najpiękniejszym regionie Mazur, nieopodal Mrągowa. Słynie z różnego rodzaju ekologicznych serów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Przeczytaj także: Ranczo Frontiera docenia sprzedaż eko serów przez Internet

Brak postów do wyświetlenia