Teraz czytasz...
Pyszny miód akacjowy – dlaczego warto sięgać po ten wyrób pszczeli?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Pyszny miód akacjowy – dlaczego warto sięgać po ten wyrób pszczeli?

Miód akacjowy zwraca uwagę jasną barwą, pysznym smakiem i prozdrowotnym działaniem. Mimo iż nie jest tak popularny jak miód spadziowy, czy lipowy, sukcesywnie zyskuje grono coraz większych fanów. Dlaczego warto wdrożyć do swojej diety miód akacjowy? Sprawdźmy, w czym tkwi sekret jego działania!

Jak wygląda i smakuje miód akacjowy?

Miód akacjowy powstaje dzięki białym kwiatom robinii akacjowej (z łac. Robinia Pseudoacacia), zwanej potocznie akacją. Ta miododajna roślina pochodzi z Ameryki Północnej. Okres kwitnienia akacji rozpoczyna się na przełomie maja i czerwca, w tym czasie roślina zachwyca swoją urodą i roztacza w okolicy piękny, intensywny zapach.

Miód akacjowy to jeden z rodzajów miodu, który zachwyca po krystalizacji pięknym kremowym lub jasnosłomkowym kolorem. Natomiast w formie płynnej produkt może przyjmować niemal bezbarwną postać. Wydziela delikatną woń kwiatów akacji. Jego smak jest wyraźnie słodki i jednocześnie bardzo łagodny, dzięki czemu miód akacjowy jest uwielbiany przez najmłodszych. 

Co kryje w sobie miód akacjowy?

Miód akacjowy jest cennym źródłem:

  • flawonoidów, 
  • witamin z grupy B,
  • potasu,
  • manganu,
  • fosforu,
  • magnezu, 
  • żelaza.

W miodzie akacjowym obecne są także olejki eteryczne. W 100 g produktu znajduje się około 350 kalorii, jednak nie są to tzw. puste kalorie, jakie oferuje nam biały cukier.

Na co pomaga miód akacjowy?  

Miód akacjowy to remedium na wiele dolegliwości. Może być elementem leczenia bólu gardła, kaszlu (znakomicie sprawdza się w łagodzeniu objawów przeziębienia). Jako że jest źródłem łatwo przyswajalnych węglowodanów (stanowią około 80% składu miodu akacjowego), doskonale wzmacnia organizm osłabiony infekcjami sezonowymi, jest polecany w stanach przemęczenia. Za sprawą miodu akacjowego można zniwelować problemy z układem pokarmowym. Ten smaczny wyrób pszczeli jest zalecany przy leczeniu zaburzeń układu trawiennego, wrzodów żołądka i dwunastnicy. Za pomocą miodu akacjowego można wspomóc funkcjonowanie wątroby i usprawnić pracę układu sercowo-naczyniowego. 

Zobacz także


Miód akacjowy wzmacnia odporność organizmu. Dzięki właściwościom uspokajającym może stanowić wsparcie przy leczeniu bezsenności. Co ważne może być stosowany nawet przez osoby chorujące na cukrzycę (w lekkim stadium). Miód z akacji przyspiesza proces gojenia, warto nakładać go na spierzchnięte od wiatru i mrozu usta. Nie bez przyczyny stanowi składnik pomadek regenerujących do ust oraz wielu innych kosmetyków. By móc jak najdłużej cieszyć się działaniem tego produktu, należy przechowywać go w ciemnym i chłodnym miejscu. 

Miód akacjowy w ozdobnym słoiku – zdrowy i pyszny upominek 

Jak widać, miód akacjowy wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych, z tego względu warto wręczyć go bliskiej osobie jako drobny, niezobowiązujący prezent. Nasze miody ze sklepu frutavita.pl są zamknięte w estetycznych słoikach, dzięki czemu doskonale nadają się na upominek dla siostry, brata, taty, mamy, dziadka, babci, czy koleżanki z pracy. 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.