Pyszne do pudełka – Grażyna Bober – Bruijn. Warto przeczytać i stosować

W szkole, pracy, na wyjeździe – drugie śniadanie dobrze mieć zawsze pod ręką. Gdy tak nie jest często idziemy „na skróty” i sięgamy po łatwo dostępne, ale mało wartościowe produkty. Poradnik Grażyny Bober – Bruijn „Pyszne do pudełka” to spora dawka inspiracji na pyszne i zdrowe potrawy, które łatwo zabrać ze sobą lub zapakować do dziecięcego plecaka.

Zainspirujmy się… bento!

We wstępie autorka przywołuje przykład japońskiego bento, czyli japońskie drugie śniadanie, w którym zawsze znajduje się złożony z 3 części pokarm (tak, aby zawierał białko, warzywa i owoce). Może być to np. ryż, pieczywo i sałatka, ale można pokusić się także o inne rozwiązania. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia… i dostępne pod ręką składniki (o tym czasem warto pomyśleć wcześniej).

80 pomysłów na drugie śniadanie

80 prostych receptur, każda opatrzona zdjęciem (tych jest 240). Co ważne, propozycje Grażyny Bober – Bruijn są proste i szybkie do przyrządzenia. Często zaczerpnięte są z kuchni innych kultur, ale oparte o składniki, które łatwo zdobyć. Przykłady? Jajko sojowe (ciekawy składnik sałatek), frittata (włoski specjał – łatwy i praktyczny w przyrządzeniu), krem z buraków z białą fasolą (oczywiście zabieramy do słoika a nie do pudełka ;)), snert (taka holenderska grochówka), biała kapusta z kokosem, sałatka z quinoa i grillowanych warzyw czy wreszcie hangop (kolejny holenderski specjał – tym razem jest to specyficzny rodzaj jogurtu) z musem rabarbarowym.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

„Pyszne do pudełka” to książka praktyczna i przejrzysta. Autorka nie sili się na wyszukaną oryginalność – prezentuje to, co sprawdzone, smaczne i naprawdę szybkie i łatwe w przyrządzeniu. Dzięki temu nie zniechęcimy się do przyrządzania ciekawych posiłków „na przerwę” – z pewnością wyjdzie nam to na dobre.

Czas na przerwę 😉 U nas dziś jarmuż z gruszką i słonecznikiem, polany sojowym sosem. Zgadnijcie skąd przepis?

AUTORKA: Grażyna Bober-Bruijn WYDAWNICTWO: Muza LICZBA STRON: 192 OPRAWA: miękka FORMAT: 185 x 245 Dostępna na wydawnictwogaj.pl

Brak postów do wyświetlenia