Program „W 90 dni do eko” trwa, znamy ekobohaterki

Ewa Dumańska z Warszawy oraz Jolanta Hytkowska z Krakowa biorą udział w 90-dniowym ekologicznym eksperymencie. Obie zostały wybrane EkoBohaterami Programu W 90 DNI do EKO wygrywając tym samym żywność ekologiczną na czas trwania akcji.

EkoBohaterki przez 3 miesiące jedzą ekologicznie i podejmują się próby zmiany swojego stylu życia na bardziej aktywne i świadome – szukają nowej jakości w swoim życiu.  Ewa i Jolanta pozostaną przez ten czas pod stałą opieką lekarzy, diet coachów oraz psychologów. W 90 DNI do EKO to proekologiczny projekt, będący promocją zdrowego trybu życia i filozofii małych kroków. Użytkownicy zarejestrowani na stronie www.90dnidoeko.pl dostają codziennie jedno, proste zadanie, które uczy zdrowych nawyków poprawiających jakość życia. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe. EkoBohaterowie wykonują te same zadania, ale ich dieta jest oparta prawie całkowicie o produkty ekologiczne. EkoBohaterki rywalizują także między sobą, zabiegając o przychylność pozostałych uczestników Programu, którzy mogą dołączać do ich drużyn.

Patronat nad Programem W 90 DNI do EKO objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska. Akcji partneruje w sumie ponad 30 polskich miast, miejscowości oraz ekologicznych instytucji.

Aby wyłonić dwóch EkoBohaterów w styczniu Grupa Trenerska Mentor przeprowadziła trzy assessmenty (wielopłaszczyznowe procesy rekrutacyjne) w trzech miastach Polski: w Warszawie, Łodzi oraz Krakowie. EkoBohaterów wybierano spośród osób, które wcześniej zalogowały się na stronie Programu W 90 DNI do EKO i wypełniły specjalny test.

–  Interesowało nas to, co w tej chwili dzieje się u kandydatów, a także ciekawi byliśmy doświadczeń, historii życia poszczególnych osób – opowiada o kulisach wyborów EkoBohaterów, Anna Grabowska, psycholog i psychodietetyk z Grupy Mentor – Każda z EkoBohaterek to zupełnie inna osoba. Choć obie panie podobnie zarażają swoim zapałem i zaangażowaniem, to jednak  każda z nich prezentuje inny styl funkcjonowania w trakcie projektu.
EkoBohaterki Programu W 90 DNI do EKO poddano szczegółowym badaniom lekarskim wykonanym przez laboratorium medyczne „Diagnostyka”. Badania zostaną powtórzone po zakończeniu Programu. Przez 90 dni Ewa oraz Jola są także pod stałą opieką diet coachów i psychologów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Naszym zadaniem jest pomóc poznać EkoBohaterkom ich potrzeby żywieniowe oraz stworzyć taki plan odżywiania i zdrowego stylu życia, który będzie odpowiadał ich indywidualnemu stylowi życia. To Ewa i Jola mają być autorkami swoich nowych reguł  – mówi Agnieszka Sienkiewicz, jeden z diet coachów Programu.

Specyfika diet coachingu polega na tym, że EkoBohaterki nie dostają od specjalistów gotowej, rozpisanej diety. One same decydują o wyborze produktów, potraw oraz o rodzaju zmian, jakie są gotowe wdrożyć do swojego życia.

źródło: Organic Farma Zdrowia

Brak postów do wyświetlenia