Poznań. Wiosną ruszy Ekobazar

Żywność ekologiczna, lokalna i tradycyjna dostępna przez 7 dni w tygodniu – takie założenia przyjęli inicjatorzy Ekobazaru. Rozpoczęcie działalności planują na koniec marca.

Eko Bazar Centrum Podolany usytuowany będzie niedaleko Galerii Podolany przy ulicy Strzeszyńskiej 61. Według wstępnych szacunków organizatorów około 30 proc wystawców posiadać będzie certyfikat ekologiczny, reszta wystawców to producenci żywności tradycyjnej i lokalnej. Ciekawostką ma być możliwość wcześniejszego składania zamówień za pośrednictwem Internetu i odbioru gotowych paczek z zakupami na Ekobazarze. Być może pojawi się także opcja dostawy do domu.

  – Planujemy, aby inicjatywa wystartowała pod koniec marca – zapowiada Hubert Szymański, jeden z pomysłodawców. Eko Bazar ma byc otwarty przez 7 dni w tygodniu.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Więcej szczegółów i kontakt z organizatorami na stronie internetowej: http://ekobazarpoznan.pl/

Co: Ekobazar Centrum Podolany

Gdzie: Pioznań, Strzeszyńska 61

Kiedy: Początek pod koniec marca

Komentarz redakcyjny:

Jeżeli inicjatywa Ekobazaru zakończy się sukcesem będzie to pierwszy w Polsce targ, na którym żywność ekologiczna, tradycyjna i lokalna dostępna będzie codziennie. To z pewnością bardzo duże wyzwanie logistyczne zarówno dla dostawców jak i organizatorów. Będziemy śledzić dalsze wydarzenia związane z tą inicjatywą i informować o nich na Biokurierze.

Brak postów do wyświetlenia