Poznań. Spotkanie ze zrównoważonymi o sprawiedliwym handlu

Po co nam Sprawiedliwy Handel i czy Polki i Polaków stać na „dopłacanie” do herbaty i bananów – o tym porozmawiać będzie można z Wojciechem Ziębą w trakcie kolejnego poznańskiego Spotkania Ze Zrównoważonymi.

Spotkanie odbędzie się 5 czerwca (wtorek) o godz. 19.00 w Kluboskięgarni  Głośna . Gościem wydarzenia będzie Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu Trzeci Świat i My.

 

Od grudnia 2011 roku w Poznaniu działa punkt informacyjny i sklep, oferujący wyłącznie artykuły Sprawiedliwego Handlu. Miasto Poznań bierze również udział w kampanii Miast przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu. Przeczytaj: Poznań. Rusza pierwszy polski Sklep Sprawiedliwego Handlu

Uczestnicy spotkania będą szukać odpowiedzi na pytania: Co to oznacza dla miasta i jego mieszkańców? Po co nam Sprawiedliwy Handel i czy Polki i Polaków stać na „dopłacanie” do herbaty i bananów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Jak zapowiadają organizatorzy: Wsadzimy nos w handel bananami i dowiemy się jak to się dzieje, że choć rośną na drugim końcu świata, kosztują często mniej niż jabłka z sadu po Poznaniem.

Spotkanie rozpocznie się od krótkich WARSZTATÓW z… dzielenia się bananem :). Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

 

Spotkania ze “zrównoważonymi” to organizowany przez serwis Tytka cykl, w którym przedstawiamy ludzi, działających z pasją i dużą dawką EKOizmu. W każdy pierwszy wtorek miesiąca spotykamy się z twórcami, przedsiębiorcami i aktywistami, działającymi w Poznaniu. Wspólnie opowiadamy i dyskutujemy o zrównoważonym rozwoju w mieście, o tym, co robią i dlaczego.


Przeczytaj więcej o FAIR TRADE

 
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Brak postów do wyświetlenia