Teraz czytasz...
Poznań. Kolejny Weekend Eko w Galerii Malta
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Poznań. Kolejny Weekend Eko w Galerii Malta

Warsztaty dla dzieci z tworzenia aniołów z masy solnej oraz szycia zabawek z lnu będą towarzyszyły najbliższej edycji poznańskiego „Weekendu Eko” organizowanego przez gospodarstwo ekologiczne Folwark Wąsowo.

Cieszy nas fakt, że coraz więcej poznaniaków docenia nie tylko smak, ale i wartość odżywczą prezentowanych przez nas ekologicznych produktów. Dlatego też na stoiska podczas najbliższego Weekendu Eko powracają cieszące się popularnością wyroby, takie jak: Benedyktynka, kiełbasy z Kruszewni czy oleje tłoczone na zimno firmy SemCo ze znakiem Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności oraz z certyfikatem produkcji ekologicznej. Wart uwagi jest olej rydzowy z nasion lnianki – rydzu, który zawiera 90% kwasów nienasyconych, tak bardzo korzystnych dla naszego zdrowia – mówi Piotr Wieła, organizator imprezy z Folwarku Wąsowo.

Prezentacji i degustacji wyrobów regionalnych towarzyszyć będą warsztaty manualne dla dzieci. Łącznie odbędą się dwie rundy warsztatów w godzinach 12:00-13:30 oraz 15:00-16:30: w sobotę z tworzenia aniołów z masy solnej (dla dzieci powyżej 3 r.ż.), a w niedzielę – z szycia zabawek z lnu (dla dzieci od 6 r.ż.).

Weekend Eko odbywający się w Galerii Malta regularnie, w każdy trzeci weekend miesiąca, to prawdziwe święto dla wyznawców idei slow food i fanów produktów organicznych,
a także dla tych, którzy cenią dobry smak. Od piątku do niedzieli mogą oni kupić produkty sporządzone według tradycyjnych receptur, przetwory z ekologicznych warzyw i owoców, chleby, wędliny, wędzone ryby oraz specjały regionalne. Impreza organizowana jest wspólnie z Folwarkiem Wąsowo.

„Weekend Eko” w Galerii Malta potrwa od 18 do 20  października.

Galeria Malta to największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce. Trzykondygnacyjny kompleks o całkowitej powierzchni 162.000 mkw. – ze względu na swoje wyjątkowe położenie, w sercu zielonych terenów poznańskiej Malty – zaprojektowany został tak, aby dopasować się do charakteru miejsca, w którym funkcjonuje, wzbogacić je i podkreślić jego wyjątkowość. W Galerii Malta powstało 160 sklepów oraz punkty usługowe, wielosalowe kino Multikino, liczne kawiarnie i restauracje. Galeria mieści się przy skrzyżowaniu ulic Abpa A. Baraniaka i Katowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty. Jest położona w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Poznania. Dojazd do Galerii Malta środkami komunikacji miejskiej umożliwiają linie autobusowe 57, 84, 241 (linia nocna)
i dziewięć linii tramwajowych: 1, 4, 5, 6, 7, 11, 13, 16, 17.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.