Poznań. Ekologiczny weekend w Galerii Malta

Po wakacjach do Galerii Malta  powraca „Weekend Eko” – event, który odbywa się regularnie, w każdy trzeci weekend miesiąca. Jest on doskonałą okazją do nabycia żywności ekologicznej.

Czego można spodziewać się w najbliższy weekend? Organizatorzy wymieniają: konfitury na naturalnych pektynach, świeże przetwory z pomidorów, najlepszy barszcz w Wielkopolsce, sery Basi z Wiżajn i wyrobów Wojtka Komperdy.

Weekend Eko w Galerii Malta potrwa od 20 do 22 września.

– Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy gościć w Galerii Malta z najlepszymi i najszlachetniejszymi produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Weekend Eko ma być dla odwiedzających źródłem kulinarnych inspiracji, z których później można czerpać przy okazji kuchennych rewolucji w naszych domach – mówi Piotr Wieła, organizator imprezy z Folwarku Wąsowo.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Podczas najbliższego Weekendu Eko będzie można skosztować i zakupić najlepsze serykozie z regionów, takie jak: Pijana Koza – ser dojrzewający w oparach nalewek, Kozia Rura – kremowy podpuszkowy ser o delikatnej konsystencji, zdobywca medalu “Targów Smaki Regionów” MTP Poznań 2012 oraz wiele innych, o równie intrygujących nazwach, jak np. Kozidymek, laureat I miejsca w kategorii serów wędzonych w Ogólnopolskim Festiwalu “Czas Dobrego Sera” Lidzbark Warmiński 2011. Na Weekend Eko powracają także cieszące się ogromnym zainteresowaniem pachnące macierzanką Sery Basi z Wiżajn, wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, które wyrabiane są według receptury mieszkańców gminy Wiżajny i Rutka Tartak. W ofercie serów nie zabraknie także wyrobów Wojtka Komperdy, który swoje specjały przywozi prosto z gór. Jego sery – bryndza, bundza owczai krowia, gołki rekomendowane są przez Slow Food.

Weekend Eko w Galerii Malta to prawdziwe święto dla wyznawców idei slow food i fanów produktów organicznych, a także dla tych, którzy cenią dobry smak. Od piątku do niedzieli odwiedzajacy galerię będą mogli kupić produkty sporządzone według tradycyjnych receptur, przetwory z ekologicznych warzyw i owoców, chleby, wędliny, wędzone ryby oraz specjały regionalne. Impreza jest organizowana wspólnie z Folwarkiem Wąsowo.

Galeria Malta to największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce, działa tu 160 sklepów oraz punkty usługowe, wielosalowe kino Multikino, liczne kawiarnie i restauracje. Galeria mieści się przy skrzyżowaniu ulic Abpa A. Baraniaka i Katowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty. Jest położona w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Poznania. Dojazd do Galerii Malta środkami komunikacji miejskiej umożliwiają linie autobusowe 57, 84, 241 (linia nocna) i dziewięć linii tramwajowych: 1, 4, 5, 6, 7, 11, 13, 16, 17.

W Poznaniu ostatnio odbywa się dużo ciekawych eko wydarzeń, przeczytaj także: Poznań. Rusza Tygiel w 3kolorach – kolejny eko jarmark!

źródło: Folwark Wąsowo

Brak postów do wyświetlenia