Poznań. Eko Seed Forum w marcu 2014 roku

Mimo dynamicznego rozwoju rolnictwa ekologicznego w Europie Środkowo – Wschodniej wciąż brakuje inicjatyw w zakresie hodowli i produkcji materiału siewnego. Można też znaleźć wiele starych odmian roślin uprawnych i ras zwierząt gospodarskich, które bez koncepcji ich wykorzystania wyginą. Być może w trakcie poznańskiego Eko Seed Forum powstaną pomysły na zmiany.

– W celu poprawy zaopatrzenia w ekologiczny materiał siewny w Europie Środkowo-Wschodniej, a także wsparcia działań w zakresie hodowli ekologicznej i zachowania róznorodności roślin uprawnych w Europie odbędzie się w Polsce w przyszłym roku EkoSeedForum – Międzynarodowa konferencja nt. ekologicznego materiału siewnego, ekologicznej hodowli roślin i różnorodności roślin uprawnych.

– Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w tym wydarzeniu, w dniach od 20 do 22 marca 2014 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu – czytamy w komunikacie EkoConnect, organizatora wydarzenia.

Konferencja EkoSeedForum tłumaczona będzie na języki angielski, polski i niemiecki (w razie potrzeby także na język rosyjski). Równolegle do konferencji uczestnicy mogą zaprezentować wyniki swojej pracy na przygotowanych stołach lub biorąc udział w sesji posterowej. Forum będzie doskonałą okazją do zapoznania się z działaniami podmiotów ze Wchodu i Zachodu, wymiany doświadczeń i rozwoju przyszłej współpracy.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

EkoSeedForum organizowane jest przez EkoConnect e.V. we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i partnerami: Grupą IFOAM EU (Belgia), ECO-PB (Szwajcaria), Zukunftsstiftung Landwirtschaft (Niemcy), Stowarzyszeniem “Dla Dawnych Odmian i Ras” (Polska), Kultursaat e. V. (Niemcy), Stowarzyszeniem Forum Rolnictwa Ekologicznego im. Mieczysława Górnego (Polska), Bingenheimer Saatgut AG (Niemcy), Fundacją SAVE (Szwajcaria), Agrolink (Bułgaria) i Seed Guardians (Slowenia).

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego 2014.

Więcej informacji i zapisy na http://www.ekoconnect.org/pl/ekoseedforum_pl.html

Co: Eko Seed Forum
Gdzie: Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy
Kiedy: 20-22 marca 2014

Brak postów do wyświetlenia