Poznań będzie miastem Sprawiedliwego Handlu?

Radni miasta Poznań poparli starania stolicy Wielkopolski o tytuł miasta Sprawiedliwego Handlu. To drugie, po Gdańsku, miasto, które zdecydowało się na takie działania.

 

O tytuł Miasta Sprawiedliwego Handlu zabiega także, Gdańsk. Radni tego miasta podjęli stosowną uchwałę 22 grudnia 2010. Przeczytaj: Pierwsze polskie „Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”

 

Poznań ma jednak szansę pierwszy spełnić wymagane kryteria. W ocenie koordynatora Kampanii Miast Sprawiedliwego Handlu w Polsce, Tadeusza Makulskiego ze Stowarzyszenia „Trzeci Świat i My”, miasto spełnia je już w 60 proc.

 

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

Co trzeba zrobić, aby uzyskać tytuł „Miasta Przyjaznego Dla Sprawiedliwego Handlu?”

Wśród wymagań znajdują się: serwowanie na oficjalnych, urzędowych spotkaniach minimum dwóch produktów ze Sprawiedliwego Handlu, dostępność takich produktów dla mieszkańców (taki sklep działa już w Poznaniu działa przy ul. Poznańskiej, przeczytaj: Poznań. Rusza pierwszy polski Sklep Sprawiedliwego Handlu), poparcie mediów i mieszkańców dla tej idei.

 

Źródło: Stowarzyszenie Trzeci Świat i My, Onet.pl

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia