Teraz czytasz...
Poznajcie öSkyr – skarb Bornholmu
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Poznajcie öSkyr – skarb Bornholmu

 

-tekst sponsorowany-

Receptura tego skandynawskiego jogurtu ma ponad 1000 lat. Gościł w menu Wikingów, później popadł w zapomnienie by po tak długim czasie znów zyskać sobie rzesze zwolenników.

Skyr to skandynawski typ jogurtu. Powstaje z unikalnych szczepów bakterii i czterokrotnie większej niż w przypadku zwykłych jogurtów ilości mleka (co przekłada się na 3-krotnie wyższą zawartość białka niż w przypadku innych jogurtów).

Gdy świat Wikingów został pochłonięty przez rozszerzający się główny nurt kultury europejskiej, tradycyjny skandynawski jogurt popadł w zapomnienie. Na szczęście receptura i tradycja jego wytwarzania przetrwała na Islandii, wyspie na tyle odległej, aby zachować swoje pradawne tradycje, jednak zbyt małej aby je spopularyzować w Europie.

Największe odkrycie skandynawskiej kuchni Po latach zapomnienia nastał czas na powrót. Popularność skyru poza Islandią rozpoczęła się w 2007 roku w Danii, kiedy to na fali rosnącej popularności tzw. New Nordic Cuisine pierwsza mleczarnia pozyskała oryginalny islandzki przepis. Także sami Islandczycy czując wiatr w żagle, zaczęli promować skyr, pilnując jednocześnie by jego sekret oraz unikalne bakterie trafiały tylko do starannie wybranych, najlepszych mleczarni w Skandynawii.

Skyr został okrzyknięty najpierw największym odkryciem, a wkrótce potem najmodniejszym produktem żywnościowym w Skandynawii. Obecnie zyskuje popularność także poza jej granicami. Od 2015 roku dostępny jest w Polsce!

öSkyr – receptura dopieszczona przez kucharzy odznaczonych gwiazdką Michelin

Tradycyjna receptura skyru została dopracowana przez wyróżnioną gwiazdką Michelin bornholmską restaurację Kadeau, której kucharze czerpią inspiracje z lokalnych składników i skandynawskiej kuchni. Tak powstał öSkyr, czyli wyjątkowy i ekologiczny skyr z Bornholmu.

Zobacz także


Sekret jego smaku i właściwości odżywczych tkwi w ekologicznych składnikach oraz autorskiej recepturze opartej na najstarszych skandynawskich tradycjach. To znakomite wzbogacenie diety osób aktywnych i dbających o zdrowie.

Więcej informacji: www.oskyr.pl

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.