Teraz czytasz...
Zmiękczająca maseczka z truskawek – czas na naturalne kosmetyki
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Zmiękczająca maseczka z truskawek – czas na naturalne kosmetyki

Dziś proponujemy zmiękczającą maseczkę truskawkową – Owoce truskawki zmiękczają, nawilżają, rozjaśniają skórę oraz usuwają wypryski i obumarły naskórek.

Maseczkę bez problemu przygotujecie w domu. Składniki są bardzo łatwo dostępne.

Dlaczego warto sięgnąć po truskawki z upraw ekologicznych? Jest wiele powodów: wyjątkowy smak, brak pozostałości chemicznych substancji, ochrona środowiska, czy też… wyniki badań amerykańskich naukowców, które przedstawiliśmy w tekście Ekologiczne truskawki lepsze od konwencjonalnych

Zmiękczająca maseczka z truskawek – przepis

Składniki:

truskawki ekologiczne, łyżka mleka, łyżka mąki

Sposób przygotowania:

Kilka świeżych ekologicznych truskawek rozgnieść i połączyć z łyżką mleka oraz łyżką dowolnej mąki. Składniki wymieszać na gładką pastę i nałożyć na twarz, dekolt i szyję na 15-20 min. Maseczkę spłukać letnią wodą. Najlepiej przygotować każdorazowo świeżą maseczkę, gdyż wiosną i latem mleko szybko się kwasi i maseczka nie zawsze nadaje się do ponownego użycia.
Owoce truskawki zmiękczają, nawilżają, rozjaśniają skórę oraz usuwają wypryski i obumarły naskórek.

Polecamy także tekst:  Ekologiczna truskawka na lato!, w którym oprócz zdrowotnych walorów czerwonych owoców zaprezentowaliśmy także krótki przepis na Maseczkę wybielającą z truskawek

Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.