Teraz czytasz...
Zmiękczająca maseczka z truskawek – czas na naturalne kosmetyki

Zmiękczająca maseczka z truskawek – czas na naturalne kosmetyki

Sezon na truskawki nieubłaganie zmierza ku końcowi. To oczywiste, że znakomicie sprawdzają się one w kuchni – my jednak proponujemy wam wykorzystanie ekologicznej truskawki jako kosmetyku!

 

Dlaczego warto sięgnąć po truskawki z upraw ekologicznych? Jest wiele powodów: wyjątkowy smak, brak pozostałości chemicznych substancji, ochrona środowiska, czy też… wyniki badań amerykańskich naukowców, które przedstawiliśmy w tekście Ekologiczne truskawki lepsze od konwencjonalnych

 

Dziś proponujemy zmiększającą maseczkę truskawkową – Owoce truskawki zmiękczają, nawilżają, rozjaśniają skórę oraz usuwają wypryski i obumarły naskórek.

 

Zmiękczająca maseczka z truskawek ekologicznychSkładniki:

truskawki ekologiczne, łyżka mleka, łyżka mąki

Sposób przygotowania:
Kilka świeżych ekologicznych truskawek rozgnieść i połączyć z łyżką mleka oraz łyżką dowolnej mąki. Składniki wymieszać na gładką pastę i nałożyć na twarz, dekolt i szyję na 15-20 min. Maseczkę spłukać letnią wodą. Najlepiej przygotować każdorazowo świeżą maseczkę, gdyż wiosną i latem mleko szybko się kwasi i maseczka nie zawsze nadaje się do ponownego użycia.
Owoce truskawki zmiękczają, nawilżają, rozjaśniają skórę oraz usuwają wypryski i obumarły naskórek.

Polecamy także tekst  Ekologiczna truskawka na lato!, w którym oprócz zdrowotnych walorów czerwonych owoców zaprezentowaliśmy także krótki przepis na Maseczkę wybielającą z truskawek

Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.