Teraz czytasz...
Poradnik dobrego jedzenia od Szkoły Na Widelcu. Nie tylko dla maluchów!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Poradnik dobrego jedzenia od Szkoły Na Widelcu. Nie tylko dla maluchów!

Zbyt wysoki wskaźnik masy ciała ma już 49% Polek i 64% Polaków. Szczególnie niepokojący jest fakt szybkiego wzrostu odsetka osób z nadmierną masą ciała wśród dzieci i młodzieży. Według raportu UNICEF-u to właśnie polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Instytut Żywności i Żywienia donosi, że ponad 22% uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w naszym kraju ma nadmierną masę ciała. Chyba najwyższy czas coś zmienić? Przygotowany przez Fundację Szkoła Na Widelcu może pomóc wykonać pierwszy krok. Zarówno maluchom jak i ich rodzicom.

Książeczka (dostępna także w pdf) skierowana jest także do przedstawicieli instytucji publicznych takich jak szkoły czy przedszkola. Na wstępie przeczytamy kilka istotnych uwag od Grzegorza Łapanowskiego (lidera Szkoły Na Widelcu) jak i Doroty Minty, psychologa klinicznego a także dziennikarki kulinarnej.

Dzięki ilustracjom szereg zawartych w poradniku wskazówek jest jeszcze bardziej przystępny. Nic tylko korzystać. Poradnik Dobrego Jedzenia pobierzecie tutaj.

Zobacz także


Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.