Teraz czytasz...
Poradnik dobrego jedzenia od Szkoły Na Widelcu. Nie tylko dla maluchów!

Poradnik dobrego jedzenia od Szkoły Na Widelcu. Nie tylko dla maluchów!

Zbyt wysoki wskaźnik masy ciała ma już 49% Polek i 64% Polaków. Szczególnie niepokojący jest fakt szybkiego wzrostu odsetka osób z nadmierną masą ciała wśród dzieci i młodzieży. Według raportu UNICEF-u to właśnie polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Instytut Żywności i Żywienia donosi, że ponad 22% uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w naszym kraju ma nadmierną masę ciała. Chyba najwyższy czas coś zmienić? Przygotowany przez Fundację Szkoła Na Widelcu może pomóc wykonać pierwszy krok. Zarówno maluchom jak i ich rodzicom.

Książeczka (dostępna także w pdf) skierowana jest także do przedstawicieli instytucji publicznych takich jak szkoły czy przedszkola. Na wstępie przeczytamy kilka istotnych uwag od Grzegorza Łapanowskiego (lidera Szkoły Na Widelcu) jak i Doroty Minty, psychologa klinicznego a także dziennikarki kulinarnej.

Dzięki ilustracjom szereg zawartych w poradniku wskazówek jest jeszcze bardziej przystępny. Nic tylko korzystać. Poradnik Dobrego Jedzenia pobierzecie tutaj.

Zobacz także


Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.