Polska żywność eko w Paryżu

Dziś w polskiej ambasadzie w Paryżu odbywa się degustacja polskiej żywności ekologicznej.

 

Planeta Smaków to tradycyjna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Radców Rolnych akredytowanych w Paryżu – dla francuskich środowisk rolnych: dla przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i jego agend, dla izb rolnych, instytucji rolnych różnego szczebla, przemysłu rolno-spożywczego oraz szkół rolniczych). Celem  wydarzenie jest wzmacnianie kontaktów, rozwijanie współpracy oraz promocja tradycyjnych kulinarnych specjalności narodowych z różnych krajów.

 

Co roku Planeta Smaku odbywa się u innego ambasadora, w tym roku impreza odbędzie się w polskiej ambasadzie, ma to szczególne znaczenie z uwagi na polską prezydencję w UE. Swoje stoiska zorganizuje 26 krajów, które przedstawią zarówno tradycyjną jak i ekologiczną żywność. To bardzo ciekawa forma promocji takich produktów. Żywność ekologiczną na polskie stoisko dostarczą i zaprezentują producenci zrzeszeni w Stowarzyszeniu Polska Ekologia.

 

na zdjęciu: Jedna z degustacji przeprowadzonych w trakcie Targów Bio Fach 2011


Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia