Chleb orkiszowy eko…z czarnuszką!

Proponujemy już trzeci przepis na eko chleb wypiekany z mąki orkiszowej. To kolejna z propozycji nadesłanych do redakcji w ramach konkursu Orkiszowy Zawrót Głowy.

Tym razem publikujemy kulinarną propozycję pani Barbary.

Sprawdź przepis na eko chleb orkiszowy z czarnuszką

W przepisie wykorzystana została czarnuszka, która być może nie jest znana wszystkim czytelnikom.

Czarnuszka, to roślina pochodząca z południa Europy i Azji Zachodniej, ale uprawiana także w Polsce. Nazywana jest popularnie czarnym kminem. Od tysięcu lat wykorzystuje się ją w kuchni, medycynie ludowej i kosmetyce naturalnej.


(fot. wikipedia)

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

Polecamy także artykuł na temat ekologicznej mąki oraz orkiszu .


Wydawnictwo Gaj i Biokurier polecają:

PIECZEMY EKOLOGICZNY CHLEB

Wszystkich zaineteresowanych domowymi wypiekami zachęcamy do zapoznania się książką Pieczemy ekologiczny chleb w domu, nad którą Biokurier sprawuje patronat.

W publikacji tej zgromadzono przepisy na wypiek ponad 120 rodzajów chleba i pieczywa z ciasta chlebowego. Pochodzą one z poradników najsławniejszych polskich kucharek XIX i początku XX wieku. Nie brakuje także recept na chleby regionalne i chleby o rodowodzie biblijnym m.in. leczący, cudowny chleb Ezechiela. Poza tym, uzdrawiające chleby najsławniejszych naturalistów i zielarzy z Polski i świata, od ks. Kneippa, dr. Bilza, dr. Grahama, ojca Klimuszki, św. Hildegardy począwszy, na najsławniejszych klinikach naturalistycznych dr. Tarnawskiego i Bircher-Bennera skończywszy. Pieczemy ekologiczny chleb to także publikowane po raz pierwszy liczne porady, zdjęcia, tajniki i przepisy wypieku ekologicznego chleba opracowane, wypraktykowane i przekazane przez polskich rolników ekologicznych.

Chleby te są nagradzane i cieszą się wielkim uznaniem licznej rzeszy klientów. Książkę Pieczemy ekologiczny chleb zakupić można w sklepie internetowym Wydawnictwa Gaj.

 

 


Udostępnij artykuł swoim znajomym:
Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)


 


<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Brak postów do wyświetlenia