Poczytajcie o tym, że “Ziarna dają siłę”!

 

 Znana dietetyczka, Chrissy Freer, na nieco ponad 200 stronach prezentuje 12 ziaren, które są pełne wartości odżywczych i dodają energii. W książce “Ziarna dają siłę” znajdziemy blisko 90 przepisów na potrawy z superziarnami, w tym aż połowa z nich może być spożywana przez osoby nietolerujące glutenu.

Ogromną zaletą książki Chrissy Freer jest jej prostota. W kilku zdaniach autorka przedstawia zalety ziaren i ich pozytywny wpływ na ludzki organizm. Nie pomija przy tym ich historii i tradycji. Wskazuje na postaci, w jakich ziarna występują, i do czego można je wykorzystać. Są to informacje przekazane w sposób łatwy do zapamiętania.

Książka “Ziarna dają siłę” polecana jest zwłaszcza tym, którzy dopiero chcą wprowadzić superziarna do swojej diety. W publikacji wiele jest prostych przepisów, z których przygotować można potrawy smaczne i zdrowe, a przede wszystkim opierające się na dostępnych składnikach.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Na początku każdego rozdziału autorka przedstawia dane ziarno, a następnie notuje ciekawe przepisy z ich wykorzystaniem. Opisy przygotowania potraw są napisane językiem prostym, co sprawia, że gotowanie nie sprawia problemów. Doskonałym dodatkiem są piękne zdjęcia.

Niskoprzetworzonymi produktami zbożowymi ludzkość odżywiała się wieków. Wyparły je produkty przetworzone, będące niechlubnym znakiem naszych czasów. Ruch powrotu do żywności naszych przodków, która dawała nie tylko zdrowie, ale i siłę, staje się coraz popularniejszy. A ziarna mają tu szczególne znaczenie: wyróżniają się wysoką zawartością błonnika, charakteryzują niskim indeksem glikemicznym, a do tego bogate są w witaminy i składniki odżywcze. Do swojej diety włączyć je powinni cukrzycy, osoby na diecie bezglutenowej, sportowcy. Spożywanie ziaren doskonale wzmacnia odporność organizmu i pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia chorób serc i niektórych nowotworów.

Książka “Ziarna dają siłę” to dokonała pozycja dla wszystkich tych, którzy na codzienne menu patrzą w sposób świadomy i odpowiedzialny. Przygotowanie posiłków z Chrissy Freer może stać się nie tylko ciekawą, ale i smaczną przygodą.

Kup książkę Ziarna dają siłę na czytajwkuchni.pl za 32 zł (zamiast 39,99 zł) i zyskaj gratis efektowny stojak na książki kucharskie (promocja trwa do 1 sierpnia 2016).

Brak postów do wyświetlenia