Pierwsze polskie „Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”

Gdańsk może zostać pierwszym polskim miastem z tytułem „Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”

Gdańsk – miasto wolności i solidarności dlatego jego społeczność angażuje się w nurt poparcia dla idei Sprawiedliwego Handlu. Jesteśmy również pierwszym miastem w Europie Środkowo –Wschodniej, w którym rozpoczęła się kampania Fair Trade Towns wspierana przez Gdańską Koalicję Sprawiedliwego Handlu.

22 grudnia Rada Miasta Gdańsk jako pierwsza w Polsce podjęła uchwałę wdrażającą poparcie miasta dla idei Sprawiedliwego Handlu. Gdańsk ubiega się o zdobycie międzynarodowego statusu Fair Trade Town, czyli „Miasta przyjaznego dla Sprawiedliwego Handlu”. Innym polskim miastem ubiegającym się o status Fair Trade Town jest Poznań.

 

Miasto Gdańsk chce wnieść pozytywny wkład w kampanię promującą Sprawiedliwy Handel rozumiany jako Ruch społeczny budowany przez organizacje pozarządowe przy wsparciu konsumentów nakierowany na niesienie pomocy rozwojowej ubogim społecznościom drobnych wytwórców i pracowników najemnych z krajów globalnego Południa.
Używanie produktów z logo Fair Trade każdego dnia ma być wyrazem odpowiedzialnej konsumpcji służącej zrównoważonemu rozwojowi. Poparcie idei Sprawiedliwego Handlu i zachęcanie do stosowania produktów o etycznym pochodzeniu ma pomóc w uzyskaniu statusu „Miasta przyjaznego dla Sprawiedliwego Handlu”.
Zapis pierwszej w Polsce uchwały jest sukcesem gdańskiej Koalicji organizacji pozarządowych. Miasto Gdańsk pokazuje, że realizując politykę zrównoważonego rozwoju można wspierać inicjatywy na rzecz poprawy warunków życia ludzi z najbiedniejszych zakątków Ziemi.
Źródło: www.fairtrade.org.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia