Pierwsza w Polsce „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”

 

Piątkowska Szkoła Społeczna im dr. Wandy Błeńskiej jako pierwsza w Polsce wypełniła kryteria przyznania tytułu „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”. Przyznanie tytułu zbiega się z Światowym Dniem Fair Trade

Uroczystość wręczenia certyfikatu odbyła się w siedzibie szkoły (Poznań ul. Franciszka Stróżyńskiego 16) w dniu 7 maja o godz. 12:30 w trakcie finału organizowanych przez uczniów i nauczycieli „Dni ekologii i Sprawiedliwego Handlu”.

Przyznanie tytułu jest zwieńczeniem trwającego 1,5 roku procesu wypełniania kryteriów koniecznych do uzyskania tytułu. W jego trakcie na terenie szkoły prowadzona była kampania promocyjna na rzecz idei Sprawiedliwego Handlu i odpowiedzialnej konsumpcji, uczniowie brali udział w zajęciach i konkursach, a rada pedagogiczna podjęła uchwałę popierającą Sprawiedliwy Handel.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Działania te wpisują się w kampanię „Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu” prowadzoną w Poznaniu od kilku lat. W listopadzie 2012 Poznań jako pierwsze miasto w Polsce uzyskał taki tytuł. Celem jest mobilizacja mieszkańców do działań na rzecz promowania Sprawiedliwego Handlu i kształtowania odpowiedzialnych zachowań konsumenckich wspierających zrównoważony rozwój. Światowa kampania obejmuje obecnie swoim zasięgiem 1476 miast z 24 krajów.

Przeczytaj więcej na temat: Jutro Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Co będzie się działo?

Brak postów do wyświetlenia