Pierwsza polska marka Fair Trade już na rynku

Pizca del Mundo – tak nazywa się pierwsza marka Fair Trade sygnowana przez polską firmę. Pierwsze produkty zaczynają pojawiać się w sklepach.

– Pierwsze w sklepach pojawiły się kawy ziarniste i mielone (Yirgacheffe, Abijata espresso, Koka i Langano), a lada chwila pojawią się organiczne czekolady na gorąco ( Mzuzu, Komoe, Talamanca, Zambezi i Enruquillo) , kawy rozpuszczalne (Serengeti, Titicaca espresso, Ukayali i Roatán) i yerba mate – pierwsza w Polsce organic & Fair Trade (Iguaçu, Camaquã i Cachoeira) – relacjonuje Aga Bińkowska z firmy Szczypta Świata, która jest właścicielem marki Pizca del Mundo.


-Naszą ambicją jest oferowanie pysznych, sprawdzonych produktów o etycznym pochodzeniu i jednocześnie skracanie łańcuchów dostaw o zachodnioeuropejskich dystrybutorów. Chcemy sprowadzać tak bezpośrednio, jak to tylko możliwe
–  dodaje Aga Bieńkowska.


Prócz etycznego i, w większości przypadków, organicznego pochodzenia, markę wyróżnia piękny design – etykiety zdobią prace wrocławskiej artystki Pauliny Mager. Nazwy produktów pochodzą zawsze od nazw geograficznych z regionu, z którego pochodzą produkty – rzek, jezior czy gór.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

źródło: Szczypta Świata

Brak postów do wyświetlenia