Teraz czytasz...
Pieniądze z programu 500+ wydamy na warzywa i owoce
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Pieniądze z programu 500+ wydamy na warzywa i owoce

Avatar photo

Warzywa i owoce muszą stanowić 50% wydatków z programu 500+. Nowa propozycja rządu ma łączyć politykę społeczną z promowaniem zdrowego odżywiania.

Szczegóły propozycji są jeszcze uzgadnianie, ale wiadomo już, że zakupów owoców i warzyw będzie można dokonywać zarówno w tradycyjnych sklepach i supermarketach, jak i bezpośrednio od rolników. W pierwszym przypadku konsumenci powinni pamiętać o zatrzymaniu faktur lub paragonów. W przypadku Rolniczego Handlu Detalicznego i zakupu bezpośrednio od gospodarza niezbędne będzie posiadanie oświadczenia sprzedawcy. Wzory takich dokumentów przygotowane zostaną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

https://biokurier.pl/jedzenie/zdrowie-jedzenie/piramida-zdrowego-zywienia-i-aktywnosci-fizycznej-dzieci-i-mlodziezy/

Już wkrótce opublikowane zostaną wytyczne dotyczące projektu. Wśród dyskutowanych propozycji znajdzie się także koncepcja dodatkowego premiowania produktów z certyfikatem ekologicznym. W takim wypadku można będzie liczyć na dodatkowe wsparcie na koniec roku, przy rozliczaniu podatku.

Będziemy śledzić ten temat.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.