Owoce i warzywa ekologiczne w sieci Selgros

Selgros poszerza ofertę żywności ekologicznej o warzywa i owoce ekologiczne. Na początku dostępnych będzie 12 paczkowanych produktów, ale oferta ma być stopniowo poszerzana.

Na razie warzywa i owoce ekologiczne trafiają do sześciu punktów sprzedażowych Selgrosu, pojawić się mają jednak we wszystkich 12 halach sieci. Firma Amari, która jest odpowiedzialna za dostawy, planuje także wprowadzenie warzyw i owoców BIO luzem,  z myślą o gastronomii.

Żywność ekologiczna w sieci Selgros obecna była już wcześniej, ale do tej pory oferowano produkty sypkie (ryże, makarony, herbaty, ziarna) oraz nabiał. – Ekoprodukty to rynek rosnący. Wśród naszych klientów korzystających z tej oferty duży udział mają przedstawiciele branży gastronomicznej. Obecnie posiadamy około 200 pozycji asortymentowych, nie wliczając w to kategorii żywności dla dzieci, co z pewnością wyróżnia Selgros na tle konkurencji ?  powiedział w wywiadzie dla pisma “Hurt & Detal” Cezary Furmanowicz, dyrektor ds. marketingu w Selgros.

SELGROS Cash&Carry z centralą w Poznaniu jest częścią holdingu transGourmet zajmującego się hurtową sprzedażą produktów żywnościowych.  Udziałowcami transGourmet Holding SE są w 50%  REWE – niemiecki lider hurtowego i detalicznego rynku produktów żywnościowych i w 50% COOP – druga co do wielkości szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi.

Hurtownie Selgros znajdują się w:
Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku, Warszawie (2), Poznaniu, Łodzi, Radomiu, Wrocławiu, Bytomiu, Katowicach i Krakowie.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia