Owca wrzosówka i ogórek kołobrzeski – jest kolejny klip promujący eko żywność

Oglądać można już 8 klip realizowany w ramach Kampanii Żywność Ekologiczna – Gwarancja Dobrego Smaku. Tym razem ekipa filmowa z Grzegorzem Łapanowskim na czele odwiedza gospodarstwo ekologiczne w Sątyrzu (woj. Zachodniopomorskie).

Gospodarze, Jolanta i Piotr Woźniccy spełnili swoje marzenia, wyprowadzili się z miasta i założyli gospodarstwo ekologiczne, w którym panuje bioróżnorodność. Uprawiane są warzywa i prowadzony jest chów zwierząt (także dawnych ras), m.in.: owiec, gęsi oraz… strusi. Część swoich produktów rolnicy sprzedają za pośrednictwem strony internetowej www.ekoskrzynka.pl.

Dumą gospodarzy jest ekologiczny ogórek kołobrzeski, który w 2010 uzyskał wyróżnienie na Targach Natura Food.Pan Piotr aktywnie działa także w Stowarzyszeniu Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi Ekoland.

Filmiki, w których Grzegorz Łapanowski odwiedza wybrane gospodarstwa i przetwórnie ekologiczne w Polsce realizowane są w ramach ministerialnej kampanii „Żywność ekologiczna – gwarancja dobrego smaku”, o której pisaliśmy w artykule: Ruszyła Ogólnopolska Kampania Promocyjna Żywności Ekologicznej . W ramach kampanii działa fanpage na Facebooku, profil na YouToube oraz blog internetowy prowadzony przez dietetyka: http://gwarancja-dobrego-smaku.blogspot.com/

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Obejrzyj także pozostałe filmy “Posmak natury”:

Brak postów do wyświetlenia