OSM Jasienica chwali sobie sprzedaż ekologicznego nabiału

Produkcja ekologicznego nabiału jest opłacalna, zachęcamy lokalnych rolników ekologicznych do współpracy – mówi Kazimierz Śnieżek prezes spółdzielni mleczarskiej w Jasienicy.

 

W wywiadzie udzielonym serwisowi Nowiny24, Kazimierz Śnieżek stwierdził, że mleczarnia współpracuje z grupą 50 rolników ekologicznych w gminie Krempna (woj. podkarpackie).

Przeczytaj także: Więcej ekologicznego nabiału na rynku

– Taka produkcja opłaca się i rolnikom i nam. Za ekologiczne mleko płacimy 10 proc. więcej, ale też końcowy produkt jest droższy o 10-15 proc. W dodatku te produkty są w sklepach (z żywnością ekologiczną) na terenie całej Polski – mówi prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jasienicy Rosielnej.

 

Nabiał ekologiczny (eko masło, eko twaróg i  eko mleko) z OSM w Jasienicy znaleźć można w wielu sklepach z eko żywnością, m.in.:  w Krakowie, Białymstoku, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
 -Dostajemy też indywidualne zamówienia z Płocka, z Trójmiasta, „ekologię” kupują u nas tamtejsze restauracje – dodaje Kazmierz Śnieżek.

Trudna współpraca małych eko producentów z sieciami

Prezes OSM Jasienica sceptycznie podchodzi do współpracy małych  mleczarni z sieciami supermarketów.

– Nie odpowiadały nam warunki stawiane przez duże markety. Trzeba dla nich być najtańszym, zapłacić opłatę półkową itp. Policzyliśmy, że organizacja własnego handlu (firmowe sklepy, hurtownie) kosztują nas 3-5 proc., a przekazując towar innym do dalszego obrotu, tracilibyśmy 15 proc. Tak więc te 10 proc. z tego co wypracowaliśmy, zostaje w firmie – twierdzi.

Przeczytaj także: Tam gdzie powstają kozie eko sery

 Źródło: Nowiny24


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia