Nowy polski eko producent z Pomorza na BioFachu

 Soki ekologiczne, mrożonki, dżemy, kompoty – ich produkcją zajmuje się, lub wkrótce będzie się zajmować, Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Pomorze” z województwa Zachodniopomorskiego.

 

Grupa działa od 2009 roku, a w jej skład wchodzi 5 rolników posiadających gospodarstwa ekologiczne na obszarze Drawskiego Parku Krajobrazowego i terenów objętych programem Natura 2000.

–W tej chwili posiadamy 350ha upraw ekologicznych owoców miękkich, zainwestowaliśmy w chłodnię i poszukujemy nowych członków grupy – mówi Ireneusz Kornaś, prezes zarządu „Pomorza”. W trakcie swojej pierwszej wizyty na Targach BioFach grupa „Pomorze” podjęła próbę poszukania kontrahentów także za granicą

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Promowane były przede wszystkim ekologiczne soki wytłaczane bezpośrednio z owoców w opakowaniach 3l (karton z kranikiem) oraz w butelkach 0,25 l i 0,30 l. Docelowo grupa chce wytwarzać ekologiczne soki w 12 smakach (na razie przeprowadzane są testy).

Siedziba grupy Pomorze znajduje się w miejscowości Ostre Bardo, tuż obok Połczyna Zdroju.

Targi BioFach odbyły się w Norymberdze w dniach 15-18 lutego 2012. Przeczytaj także: Eko smoothie i dżem z kiwi – podejrzane na BioFachu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia