Nowości na BioFach 2013. Bezglutenowe eko piwo z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu

Mongozo – czyli ekologiczne, bezglutenowe piwo z ryżem Fairtrade w składzie to jedna z nowości, którą na Targach BioFach 2013 prezentowali Holendrzy.

Firma Mongozo Exotic Beers specjalizuje się w produkcji najróżniejszych piw smakowych. Mongozo Premium Pilsener to pierwsze wyprodukowane przez tą firmę, ale także pierwsze na rynku, bezglutenowe piwo wyprodukowane z surowców ekologicznych, ryżu Fairtrade. Produkt dostępny jest na razie na rynku holenderskim i niemieckim.

– Planujemy oczywiście dystrybucję także w innych miejscach. Obecnie piwa smakowe cieszą się bardzo dużym powodzeniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn  – mówi Jan Fleurkens z holenderskiej firmy. Piwo oferowane jest w butelkach 0,33 ml, zawartość alkoholu 5,0%.

Mongozo zostało wyróżnione nagrodą za najlepszy bezglutenowy lager w konkursie  World  Beer Awards. Dystrybucją piw Mongozo w Polsce zajmuje się firma Belgijskie Piwo.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Targi BioFach odbyły się w Norymberdze w dniach 13-16 lutego 2013. To największa światowa impreza targowa branży ekologicznej. Przeczytaj nasze teksty na temat: BioFach 2013.

Brak postów do wyświetlenia