Nowe trendy na rynku ekologicznym – konferencja Biokuriera już jutro


Nowe Trendy Na Rynku Ekologicznym – to temat konferencji, którą redakcja Biokuriera, przy współpracy z Instytutem Spraw Obywatelskich i organizatorami Targów Natura Food 2010 w Łodzi. Rozpoczynamy 15 października o 11.45…

W trakcie konferencji chcemy zaprezentować tenedencje i inicjatywy, które mogą lub już zajmują coraz bardziej istotne miejsce na rynku ekologicznym. Podchodzimy do problemu szeroko – nie konfentrujemy się tylko na żywności ekologicznej.

Oto program konferencji:

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

11:40 Otwarcie konferencji, prezentacja prowadzących, tematów i organizatorów

11:45 Żywność ekologiczna bezpośrednio do domu. Światowe i polskie inicjatywy w zakresie sprzedaży bezpośredniej.
Prowadzenie: Karol Przybylak (Biokurier.pl)

12:15 Naturalnie i uczciwie. Ekologiczne produkty Fair Trade : czym są, jaki jest ich potencjał, gdzie je kupić i jak sprzedać?
Prowadzenie: Zbigniew Szalbot, założyciel portalu Sprawiedliwy Handel w Praktyce (www.fairtrade.net.pl), członek Polskiej Koalicji Na Rzecz Sprawiedliwego Handlu

12:50 Ekologiczne produkty dla dzieci
Prowadzenie: Anna Nogajska, założycielka portalu i sklepu ekobaby.pl

13:25 Korzyści ze współpracy małych sklepów ekologicznych z organizacjami pozarządowymi prowadzącymi kampanie dot. zdrowego odżywiania.
Prowadzenie: Szymon Surmacz, redaktor czasopisma Obywatel, członek Instytut Spraw Obywatelskich prowadzącego m.in. kampanię Naturalne Geny (www.naturalnegeny.pl)

14:00 Kosmetyki ekologiczne – dlaczego warto spróbować
Prowadzenie: Noall Conrad z firmy CULUMNATURA zajmującej się produkcją kosmetyków ekologicznych dla salonów fryzjerskich i gabinetów SPA&Wellness

14:35 Ekologiczne tekstylia – dlaczego to, co nosimy jest tak ważne
Prowadzenie: Małgorzata Muzyczek z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu zajmującego się m.in. produkcją odzieży z lnu i konopi.

15:10 Zakończenie konferencji

Zapraszamy do sali konferencyjnej nr 2 w halii Natura Food! Wstęp na konferencję jest bezpłatny dla wszystkich, którzy wykupili / wykupią wejściówki na Targi Natura Food.

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia