Nowe eko herbaty z logo Fairtrade na polskim rynku

Cała gama herbat Hampstead Teas pojawiła się na polskim rynku. W ich produkcji spełnione zostały nie tylko normy rolnictwa ekologicznego, ale także sprawiedliwego handlu.


Herbaty Hampstead posiadają certyfikat upraw biodynamicznych Demeter oraz  Fairtrade.

 

 – Ale nie tylko to jest ważne, bo przecież nie pijemy herbaty dla certyfikatów. Najważniejszy jest ich smak, uzyskany dzięki rygorystycznemu procesowi uprawy oraz minimalnej zawartości pyłu herbacianego, nawet w saszetkach. Herbaty te zyskiwały nagrody na konkursach dla koneserów w Wielkiej Brytanii, a więc w kraju, gdzie (poza Chinami) otacza się ją największym kultem – przekonuje Borys Bińkowski z firmy Szczypta Świata, która jest dystrybutorem produktu.

 

Herbaty Hampstead dostępne w kilku odsłonach: herbata zielona, herbaty czarne (np. darjeeling, assan, english breakfast), białe, oolong i inne.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Można je nabyć w formie sypanej w opakowaniach po 125 g. (cena ok.: 15,90 zł), w puszkach 100 g. (cena ok.: 9,90 zł) lub w saszetkach 50 g. (cena ok.: 9,90 zł).

Źródło: Szczypta Świata

Przeczytaj na temat: herbata ekologiczna

Polecamy również:

Interesują Cię zmiany na rynku żywności ekologicznej? Sprawdzaj dział BIO HANDEL

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia