Niebezpieczna Żywność – poradnik dla konsumentów na stronach SIE

Na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego udostępniony został poradnik konsumencki  „Niebezpieczna żywność – chemiczne substancje w żywności UE zaburzające gospodarkę hormonalną” wydany przez organizację PAN Europe (Pesticide Action Network).

Poradnik dostępny jest w formie pliku PDF, ale wkrótce ukaże się także wersja drukowana. Zawiera informacje o zagrożeniach związanych ze stosowaniem pestycydów a także proponuje rozwiązania alternatywne i wskazówki.

PAN Europe (Pesticide Action Network) to założona w 1992 roku sieć ekologicznych organizacji pozarządowych, która dziś działa na rzecz zmniejszenia stosowania pestycydów i zastąpienia ich alternatywnymi środkami bezpiecznymi zarówno dla konsumentów jak i środowiska. Celem prowadzonych przez organizację kampanii jest podniesienie świadomości obywateli oraz decydentów Unii Europejskiej na temat zagrożeń wynikających ze stosowania pestycydów i – z myślą o przyszłych pokoleniach – doprowadzenie do zmiany polityki w tym zakresie. Społeczny Instytut Ekologiczny wspiera działania i akcje PAN Europe.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Brak postów do wyświetlenia