Teraz czytasz...
Natura Food 2014. Przedstawiamy główne punkty programu
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Natura Food 2014. Przedstawiamy główne punkty programu

branżowa impreza w zakresie żywności ekologicznej i naturalnej zbliża się wielkimi krokami. Targi Natura Food 2014 zapowiadają się bardzo ciekawie. Oto najważniejsze punkty programu.

Jak zapowiadają organizatorzy, Międzynarodowe Targi Łódzkie: W tym roku swój udział potwierdziło blisko 300 wystawców.  Każdego roku w targach bierze udział ponad 12 tys. osób. Wśród wystawców i odwiedzających znajdują się przedstawiciele kadry menedżerskiej, rolnicy, producenci, przetwórcy, właściciele sklepów oraz dystrybutorzy żywności z różnych regionów Polski i zagranicy: Litwy, Węgier, Włoch, Republiki Czeskiej, Niemiec, w tym roku również z Japonii.

Spotkania i konferencje branżowe

Natura Food co roku obfituje w szereg spotkań i konferencji branżowych przeznaczonych dla producentów artykułów ekologicznych oraz właścicieli i pracowników sklepów, w tym: Akademia Biokuriera, seminaria w ramach BIObiznes Forum. Po raz pierwszy odbędzie się także I Forum EKObranży, poświęcone zagadnieniom handlu i sprzedaży w biznesie eko żywności. Po raz trzeci eksperci z IFOAM EU, europejskiej struktury Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego, poprowadzą konferencję na temat perspektyw rozwoju i promocji rolnictwa ekologicznego w UE.

Warsztaty kulinarne

Zaplanowano także warsztaty i pokazy kulinarne, prowadzone przez wybitnych kucharzy i miłośników gotowania – Grzegorza Łapanowskiego oraz Grzegorza Cieleckiego. Na odwiedzających czekać będzie również Strefa FOOD TRACK cullinary show, w ramach której zorganizowany zostanie konkurs dla blogerów pn. „Eko śniadanie = lepsze wkuwanie” na najsmaczniejszy i najzdrowszy zestaw śniadaniowy dla uczniów.  Miłośnicy dobrej kuchni wezmą udział w prezentacji dotyczącej bezglutenowej kuchni wegańskiej pt. „Gryczane bliny z hummusem, majonezem z kalafiora i wegańskim kawiorem”, prowadzonej przez Atelier Smaku. Na smakoszy czarnego, orzeźwiającego napoju czeka Strefa Miłośników Kawy, a w niej prezentacje sztuki parzenia i domowych sposobów przygotowywania napoju, ozdabiania mlekiem oraz uprawie tej rośliny.

Dyskusje

Nie zabraknie oczywiście dyskusji o ważnych aspektach życia w stylu eko. Stowarzyszenie STOP NOP zorganizuje prelekcję pn. „Zdrowy Styl Życia a Szczepienia”. Gratka czeka też na miłośników drobiu, będą mogli wziąć udział w warsztatach: „Hodowla drobiu zgodnie z naturą – czy to w ogóle jest możliwe”. Zupełnie nowym tematem, który pojawi się na targach jest żywność modyfikowana genetycznie. Poświęcone zostanie jej seminarium Instytutu Spraw Obywatelskich INSPRO pt. „Wolne od GMO? Chce wiedzieć”.

Konkursy

Targi to również możliwość udziału w ciekawych konkursach. W konkursie o Złoty Medal NATURA FOOD 2014 jury sprawdzi jakość rekordową ilość 37 prezentowanych produktów w czterech kategoriach: żywności ekologicznej, tradycyjnej, naturalnej i pochodzącej z zagranicy. Już po raz siódmy rozstrzygnięty zostanie konkurs Tygiel Smaków – jego uczestnicy będą prezentować produkty na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Z kolei w ramach konkursu Tradycyjne Smaki Regionu swoje umiejętności zaprezentują uczniowie szkół gastronomicznych.

Zobacz także


beECO

Równolegle z NATURA FOOD odbędą się III Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO, które są organizowane z myślą o producentach ekologicznych środków czystości do mycia, prania i sprzątania, kosmetyków naturalnych i ubrań dla dzieci z wysokiej jakości bawełny. Po rocznej przerwie na targach gościć będzie  „zakręcona” wielbicielka stylu eko, ceniona wokalistka Reni Jusis, która poprowadzi warsztaty pn. „Ekologicznie = ekonomicznie, czyli 10 pomysłów na oszczędne i naturalne rozwiązania na co dzień”.

Targi NATURA FOOD & beECO są przyjazne dzieciom. Przez cały okres ich trwania rodzice, będą mogli zostawić maluchy pod czujnym okiem opiekunów, którzy zgodnie z zasadą uczyć bawiąc, zainspirują maluchy do  ekologicznych gier i zabaw. Charakter Strefie EKO-dziecka nada kadra Przedszkola Ekologicznego EKOLUDEK.

Impreza odbędzie się w Hali Expo – Łódź przy al. Politechniki 4.

Bilety
Dzieci do lat 10 bezpłatnie – 0.00 PLN
Bilet normalny jednorazowy (beECO & Natura Food) – 15.00 PLN
Bilet ulgowy jednorazowy (beECO & Natura Food) – 10.00 PLN
Bilet normalny trzydniowy (beECO & Natura Food) – 30.00 PLN
Bilet normalny jednorazowy online (beECO & Natura Food) – 11.00 PLN
Bilet normalny trzydniowy online (beECO & Natura Food) – 22.00 PLN

Godziny zwiedzania
3 października – 10:00 – 18:00
4 października – 10:00 – 18:00
5 października – 10:00 – 16:00

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.