Teraz czytasz...
Mama Alergika Gotuje z Dziećmi. Polecamy!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Mama Alergika Gotuje z Dziećmi. Polecamy!

Zapewne część z Was kojarzy Katarzynę Jankowską z bloga Mama Alergika Gotuje lub z porad, które od pewnego czasu pojawiają się na łamach drukowanego Biokuriera. Niedawno wydała ona już trzecią książkę z przepisami dla osób borykających się z problemem alergii. Po „Mama Alergika Gotuje. Tradycyjnie” i „Mama Alergika Gotuje. Na Specjalne Okazje” czas na „Mama Alergika Gotuje z Dziećmi”.

60 kulinarnych propozycji dla alergików

Na 168 stronach znajdziecie 60 przepisów idealnych do wykorzystania w sezonie wiosenno letnim bo opracowane zostały na bazie warzyw i owoców dostępnych w tym okresie. Przepisy zostały podzielone na działy: „Podstawowe”, „Śniadania”, „Obiady-Kolacje”, „Desery” i „Dodatki”.

Przepisy wolne od…

Wszystkie receptury skomponowane zostały tak, że nie zawierają mleka, jajek, soi, orzechów, kakao, selera i miodu. To dania wegańskie, bezglutenowe i pozbawione zwykłego cukru. Dzięki przejrzystym oznaczeniom łatwo zorientujecie się również czy danie jest bez gluenu, bez cukru czy też wegańskie.

Garść wiedzy merytorycznej

Przepisy poprzedzają rozdziały wstępne, w których można dowiedzieć się więcej na temat przechowywania warzyw i owoców, czytania etykiet, bezpieczeństwa w kuchni a także kwestii związanych z pyleniem brzozy czy traw.

Zobacz także


Gratka dla dzieci

Jako że ksiażka ma zachęcać do wspólnego gotowania mamy i dzieci, nie zabrakło niespodzianek dla tych najmłodszych. Smak poszczególnych potraw mogą oceniać one za pomocą gwiazdek – naklejek, które można przykleić przy odpowiednim przepisie.

Katarzyna Jankowska po raz kolejny pokazuje, że w dzisiejszych czasach jedzenie alergika nie musi być mdłe i nie smaczne. Wręcz przeciwnie. Wystarczy sięgnąć po czijankę do zadań specjalnych, gryczotto mocy czy pudding z malinami. Smacznego i na zdrowie!

Kup książkę Mama Alergika Gotuje z Dziećmi na czytajwkuchni.pl za 44,99 złi zyskaj gratis efektowny stojak na książki kucharskie (promocja trwa do 25 lipca 2016).

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.