Małopolska. Promocja regionu przez rolnictwo ekologiczne i turystykę

Akcję promocyjną wspierająca gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne planują przedstawiciele Lokalnej Grupy Dziąłania „Jurajska Kraina” z Małopolski – informuje Dziennik Polski.

Przedstawiciele LGD zwracają uwagę, że w gminach Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginię, Skała, Słomniki, Sułoszowa znajduje się bardzo dużo małych 2-4 hektarowych gospodarstw. Lokalna Grupa Działania chce pomóc im znaleźć klientów poprzez sprzedaż bezpośrednią żywności ekologicznej.

– W takich sytuacjach ważne jest dotarcie do klientów z ofertą i informacją, nasz projekt mógłby pomóc rolnikom na starcie – powiedziała Dorota Buczek prezes Lokalnej Grupy Działania “Jurajska Kraina” w wywiadzie dla Dziennika Polskiego.

Trzymamy kciuki za powodzenie tej inicjatywy. Być może uda się przekuć dużą ilość niewielkich gospodarstw dużą zaletę regionu. Przykładów na to, że małe gospodarstwo ekologiczne może z powodzeniem funkcjonować bazując na sprzedaży bezpośredniej nie brakuje. Jeden z przykładów, gospodarstwo ekologiczne Jana Nawieśniaka (był on obecny na spotkaniu w trakcie którego dyskutowano o przedstawionej powyżej inicjatywie) opisaliśmy w artykule: Żywność ekologiczna z gospodarstwa w Maszkowie k. Krakowa

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Brak postów do wyświetlenia