Lublin. Eko żywność w sprzedaży bezpośredniej znów dostępna

W sobotę 15. czerwca rusza „EkoBazarek” organizowany przez Dolinę Ekologicznej Żywności.  Przy ul. Lipowej, w podcieniach Centrum Handlowo-Rozrywkowego Plaza, zostanie otwarte stoisko oferujące lublinianom ekologiczne produkty.

Żywność ekologiczną nabywać będzie można do końca lipca, przez siedem dni w tygodniu w godz. 8:00 – 18:00. – W Lublinie jest naprawdę niewiele sklepów, w których można dostać ekologiczną żywność. „EkoBazarek” to miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli kupić codziennie sezonowe owoce i warzywa oraz świeże zioła i susze pochodzące z ekologicznych upraw – mówi Jacek Lipski z biura prasowego Doliny Ekologicznej Żywności.

Przez pierwsze dni działania „EkoBazarku” w podcieniach Plazy będą tam dostępne produkty z gospodarstwa ekologicznego „Barwy Zdrowia” Pana Tomasz Obszańskiego (m.in.: olej lniany i rzepakowy, owoce i warzywa).

W kolejnych dniach wśród wystawców znajdą się również producenci ekologicznych soków, wyrobów cukierniczych oraz pieczywa, m.in. „Owocowe Smaki”, „Pasieka Ekologiczna Jerzego Bańkowskiego”, „Plantacja Żeń-Szeń”, „Brzost-Eko” oraz „Cukiernia Zaniewicz”.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

To kolejna próba stworzenia w Lublinie miejsca, w którym mieszkańcy miasta będą mogli nabywać żywność ekologiczną bezpośrednio od producentów. Poprzednia, o nazwie Ekobazar, niestety nie powiodła się – miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Trzymamy kciuki!

Brak postów do wyświetlenia