Lublin. 4 sierpnia rusza EkoBazar!

Już od 4 sierpnia w Lublinie zacznie działać EkoBazar. W każdą sobotę na Starym Mieście w Lublinie pojawi się kilkunastu rolników i producentów żywności, którzy wprost ze swoich ekologicznych pól, upraw i gospodarstw przywiozą to, co mają najlepszego.

Wszystkie produkty, które będą sprzedawane na EkoBazarze, muszą mieć certyfikat ekologiczny.

– “Nie będzie to jarmark z tak zwaną zdrową żywnością, ale bazar, na którym wszystkie produkty posiadają certyfikat ekologiczny – tym samym są najwyższej jakości” – mówi Katarzyna Wasąg, inicjatorka przedsięwzięcia. W całości przedsięwzięcia uczestniczy aktywnie klaster Dolina Ekologicznej Żywności, którego celem jest zbudowanie na terenie Polski Wschodniej ponadregionalnej platformy współpracy w zakresie rozwoju i promowania ekologicznych produktów żywnościowych. Większość obecnych producentów, którzy będą obecni na EkoBazarze, to członkowie klastra.

Na lubelskim EkoBazarze pojawi się Pan Roman z ekologicznym drobiem, Pani Eugenia przywiezie ekologiczne warzywa. Pan Sławomir wystawi swoje produkty z ekologicznego żeń-szenia. Będzie także Pan Ryszard z różnymi pysznościami, takimi jak kasze, mąki, orzechy, przetwory, soki i przyprawy. Gospodarstwo Barwy Zdrowia zaproponuje olej lniany tłoczony na zimno oraz sezonowe warzywa i owoce. Pan Antoni Tudryn z Owocowych Smaków przywiezie z kolei ekologiczne soki owocowe i owocowo-warzywne. Zakład Mięsny Wasąg obiecał swoje ekologiczne wędliniarskie specjały, m.in. polędwiczkę wędzoną Eko. Będzie także ekologiczny miód, oliwy i wino bio prosto z Hiszpanii. Nie zabraknie też ekologicznej kawy dla koneserów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

EkoBazar zaprasza w każdą sobotę w godzinach od 8.00 do 17.00 (ul. Bramowa 4-6, Stare Miasto w Lublinie).

Eko Bazar to kolejna tego typu inicjatywa w Lublinie. Przed kilku laty grupa rolników zainicjowała Jarmark Ekologiczny św. Franciszka organizowany przy jednej z tamtejszych parafii. Ostatnio jednak kiermasz ten przestał się odbywać stąd cieszy informacja, że pojawia się kolejna inicjatywa.

Brak postów do wyświetlenia