Teraz czytasz...
Łódź. Zaglądamy do eko sklepu „Giełda Zdrowia”
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Łódź. Zaglądamy do eko sklepu „Giełda Zdrowia”

Na niewielkiej (35 m2) powierzchni sklepu „Giełda Zdrowia” udało się zebrać 1600 produktów z czego 80% stanowi certyfikowana żywność ekologiczna.

Giełda Zdrowia działa od dwóch miesięcy (otwarcie 6-go września). -Myśl prowadzenia tego rodzaju sklepu dojrzewała we mnie od wielu lat. W mojej rodzinie od wielu  bacznie zwracamy uwagę na to co jemy i staramy się dobierać produkty niskoprzetworzone, bez konserwantów  i półprodukty  powstałe w sposób tradycyjny. Tych doświadczeń nie chciałam zamykać tylko we własnym domu, stąd pomysł podzielenia się z innymi ludźmi i konieczność stworzenia sklepu, gdzie można nabyć zdrowe artykuły. Oczywiście wcześniej dokonałam szeregu analiz dotyczących tego rynku, zebrałam opinie, przeczytałam bardzo dużo różnych tematycznych artykułów, odwiedziłam już funkcjonujące placówki – mówi pani Izabela, właścicielka sklepu.

Powierzchnia sklepu nie jest duża (około 35m2), ale to nie musi być ograniczeniem. -Ważne jest, aby artykuły były efektywnie ułożone z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni poziomej i pionowej. A najważniejsze jest to, aby dobrze je zaprezentować klientowi. U mnie był to jeden z ważniejszych aspektów, stąd tematyczne regały i półki w różnych układach (zioła i przyprawy, dieta bezglutenowa, bezcukrowa, mąki, makarony, kasze, wegetarianie, mama i dziecko, olej, soki, kawy i herbaty….itd)  . Obecnie w sklepie jest około 1600 artykułów, ale ciągle wzbogacam ofertę. Jak do tej pory bardzo dużym zainteresowaniem klientów cieszą się oleje, miody, soki 100%,zboża, zioła i przyprawy naturalne – dodaje pani Izabela.

Otwierasz eko sklep? Sprawdź porady eksperta

Jej zdaniem, pod względem świadomości na temat żywności BIO, Łódź raczej nie różni się od innych miast, choć powszechnie uważa się, że siła nabywcza łódzkiego klienta jest słabsza niż klienta z Warszawy, Poznania czy choćby Śląska. Rynek jest dość trudny i trzeba nie lada wysiłku, aby sprostać oczekiwaniom nabywców w zakresie dobrej jakości i przystępnej ceny. To połączenie pasji, biznesu i ciężkiej pracy, więc z optymistycznie widzę następne lata. Kapitałem na przyszłość jest pod wieloma względami solidność sklepu, właściciela, personelu. Nie bez znaczenia jest także dobra lokalizacja i niski czynsz. To czynniki, które mogą przechylić szalę powodzenia.

Jacy klienci najczęściej zaglądają do Giełdy Zdrowia? – Do tej pory w sklepie pojawiają się ludzie w szczycie aktywności zawodowej, emeryci, młode mamy. Są to zarówno klienci świadomi, jak i przypadkowi, ale ci pierwsi tworzą przeważającą grupę nabywców. Mimo krótkiego stażu sklepu mam już stałych klientów i grono ich rośnie. Dla klientów jestem otwarta i cierpliwa – przecież to nie market. Tutaj ważna jest informacja, uśmiech i zrozumienie – podsumowuje pani Izabela.

Giełda Zdrowia jest jednym z ok. 200 eko sklepów, w których dystrybuowana jest drukowana wersja Biokuriera. Sprawdź inne sklepy

Co: Eko Sklep Giełda Zdrowia
Gdzie: Łódź, ul. Broniewskiego 60

Godziny otwarcia: pn-pt, 8-18 , sob.:9-14

oprac. Karol Przybylak

 

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.