Łódź. Kurier Warzywny czyli eko owoce, warzywa i nabiał z dostawą do domu

Ekologiczne warzywa, owoce i nabiał z okolic Łodzi – to oferta jaką mieszkańcom Łodzi i kolic proponuje Kurier Warzywny.

Twórcy Kuriera Warzywnego postawili sobie za zadanie wyszukać lokalnych producentów ekologicznej żywności, wyłącznie z certyfikatem rolnictwa ekologicznego. Za pomocą strony internetowej proponują żywność eko z dostawą do domu. Oferta dostępnych produktów jest stale poszerzana, gdyż twórcy starają się nawiązywać nowe kontakty z rolnikami i hodowcami.

Sezonowo i świeżo

– Oferta naszych produktów bazuje na sezonowości. Zazwyczaj przeważają najpopularniejsze świeże warzywa i owoce sezonowe. Dodatkowo wachlarz produktów wzbogaca nabiał i jajka – wyjaśnia Małgorzata Kasprzak z Kuriera Warzywnego (na zdjęciu), z którą rozmawialiśmy w trakcie Targów Natura Food 2013 (odbyły się one  w Łodzi w dniach 11-13 września 2013).

Jak odbywa się realizacja zamówień?

– Zamówienia przyjmowane są co tydzień do wtorku do godziny 13. Następnie przekazywane są rolnikom.(Mają czas na zebranie plonów i przygotowanie ich do transportu). W czwartek rano świeże produkty są odbierane od rolników i przygotowywane do rozwiezienia, tak aby w godzinach 17-21 zostały dostarczane do Klientów. Taka forma i czas dostaw do domów jest szczególnie dogodny dla osób zapracowanych i zabieganych – mówi Małgorzata Kasprzak.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Klienci, którzy złożyli zamówienia otrzymują m.in. wiadomość z potwierdzeniem zamówienia, datą dostawy, a dzień przed kolejną informację o przybliżonej godzinie dostawy.

Ekologiczne opakowania i płatność gotówką

Towar dostarczany jest w ekologicznych papierowych torbach lub tekturowych pudełkach w zależności od wielkości zakupów. Klient płaci gotówką na podstawie paragonu lub faktury dołączonej do zakupów.

Kosz eko owoców dla pracowników

Ciekawą inicjatywą dla firm jest zakup kosza z owocami sezonowymi dla pracowników, na konferencje, spotkania itp. Kosz z owocami dowożony jest do firm nieodpłatnie. Owoce serwowane pracownikom i gościom to m.in. dbałość o zdrowie i promowanie dobrych nawyków żywieniowych.
To z pewnością pomysł godny polecenia i rozpowszechniania także w innych miastach.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej sklepu oferującego sprzedaż bezpośrednią: www.kurierwarzywny.pl

Tekst i fot. Magdalena Przybylak-Zdanowicz

Brak postów do wyświetlenia