Linia kosmetyków Fairtrade dostępna na polskim rynku

Fair Naturally to pierwsza marka kosmetyków Fairtrade, która zawitała na polski rynek. W linii dostępnych jest 20 produktów.

 

W przypadku kosmetyków certyfikat Sprawiedliwego Handlu oznacza, że za każdym razem gdzie było to możliwie zamiast konwencjonalnych składników wykorzystywane są te pozyskane w ramach systemu Fairtrade.

Wiele składników kosmetyków linii Fair Naturally pochodzi z rolnictwa ekologicznego. Szczegółowe składy sprawdzić można na stronie internetowej, którą uruchomił dystrybutor kosmetyków, firma proFT.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
– Fair Naturally jako pierwsza marka w przemyśle kosmetycznym wykorzystała w produkcji ekologiczny ekstrakt z bawełny i olej z orzecha włoskiego, które mają również certyfikat Fairtrade – zwraca uwagę Andrzej Smok, właściciel firmy proFT i członek Koalicji Sprawiedliwego Handlu.

 

Jakie produkty dostępne są pod marką Fair Naturally?

Kosmetyki podzielone zostały na kilka grup w zależności od wykorzystanych surowców: kakao & orzech włoski, Bergamotka & masło Shea, Bawełna, Mango & Krokosz, Migdał & Ogrórecznik, Miód & Morela oraz mydła w płynie. W ramach poszczególnych grup znajdziemy, m.in.: żele do mycia ciała, balsamy, masła do ciała i mydła w płynie.


Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.fairnaturally.pl

Szukasz więcej informacji nt. Sprawiedliwego Handlu – sprawdź dział FAIR TRADE

 

źródło: www.fairtrade.org.pl


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia