Teraz czytasz...
Kraków. Targ Pietruszkowy zachęca restauracje do promowania żywności eko
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kraków. Targ Pietruszkowy zachęca restauracje do promowania żywności eko

 

Targ Pietruszkowy, znany przede wszystkim mieszkańcom Krakowa, rozszerza swoją działalność. Rusza projekt „Targ Pietruszkowy – GotuJEMY”. Do wspólnego propagowania żywności ekologicznej zaproszono krakowskie restauracje.

Szefowie kuchni na bazie dostępnych na targu produktów będą przygotowywać dania i napoje, serwowane następnie uczestnikom targu. 21 maja br. można było posmakować dań przygotowanych przez Bartka Płóciennika, szefa kuchni studia Twój Kucharz. W kolejnych tygodniach swoje menu zaprezentują przedstawiciele restauracji Sezony Bistro Cafe i 27 Porcji.

Nowy wymiar gastronomii

Projekt „Targ Pietruszkowy – GotuJEMY” to sposób na zawiązanie dialogu między restauratorami a rolnikami. Dzięki takiej współpracy możliwe będzie serwowanie klientom posiłków nie tylko smacznych, ale i pozbawionych chemii. To ekologia w czystym wydaniu.

Twórcy projektu do wspólnego gotowania zapraszają restauracje, których misją jest naturalne żywienie połączone z prostotą i jakością.

Wystawcy oferujący swoje produkty na „Targu Pietruszkowym” muszą spełniać trzy podstawowe wymogi:

wymóg lokalności – maksymalna odległość gospodarstwa rolnego od Krakowa to 150 km;
wymóg naturalności – gospodarstwo musi posiadać certyfikat ekologiczny (alternatywą jest zgoda rolnika na poddanie swoich produktów niezapowiedzianym badaniom laboratoryjnym);
wymóg bezpośredniościprodukty sprzedawane są przez rolnika lub przez członka jego rodziny.

Targ Pietruszkowy z udziałem przedstawicieli restauracji odbywać się będzie w każdą sobotę na Placu Niepodległości przy KS Korona w Krakowie.

Szczegółowe informacje na profilu facebookowym Targu

Oprac. Agnieszka Gotówka

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.