Teraz czytasz...
Koronawirus. Rolnicy z Globalnego Południa boleśnie odczują epidemię
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Koronawirus. Rolnicy z Globalnego Południa boleśnie odczują epidemię

Avatar photo

Wśród poszkodowanych wskutek epidemii koronawirusa z całą pewnością znajdą się również miliony rolników z krajów tzw. globalnego Południa, którzy dostarczają kawę, herbatę, banany, kakao, kwiaty, bawełnę i wiele innych produktów, po które sięgamy każdego dnia – informuje Fairtrade Polska.

 – Mimo że towary te są bardzo cenione na światowym rynku, ludzie zajmujący się ich uprawą najczęściej żyją i pracują w bardzo ciężkich warunkach, nierzadko poniżej granicy ubóstwa. Pandemia koronawirusa zagraża nie tylko ich zdrowiu, ale również pogorszeniem i tak fatalnej sytuacji ekonomicznej. Możemy ich wspierać, wybierając produkty ze znakiem Fairtrade – czytamy w komunikacie Fundacji.

Produkty Fairtrade dostępne m.in. w sklepach internetowych

Na stronie https://www.fairtrade.org.pl/podmioty/sklepy-online/. Znaleźć można sklepy internetowe oferujące produkty z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu. Fairtrade Polsak zachęca podmioty prowadzące tego typu działalność do dopisywania się do listy.

– Oprócz tego zachęcamy również do wybierania produktów ze znakiem Fairtrade przy okazji zakupów w sklepach stacjonarnych, oczywiście z zachowaniem ostrożności. W tym trudnym czasie dokonywanie odpowiedzialnych wyborów konsumenckich staje się jeszcze bardziej istotne – czytamy w informacji od Fairtrade Polska.

źródło: Fairtrade Polska

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.