Konkursy, warsztaty i degustacje na targach Regionalia 2014

Tradycyjne specjały z różnych części Polski i świata. Lokalni producenci prezentujący aromatyczne sery, wędliny, przetwory czy trunki. Konkursy i Degustacje. Tego z pewnością nie zabraknie na III edycji warszawskich Targów Regionalia.

– Tegoroczne Regionalia to nie tylko okazja, by zasmakować w tradycyjnych wyrobach. Zaplanowaliśmy też wiele innych atrakcji z myślą o zwiedzających, i dużych, i małych. W ten sposób w programie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych będzie chociażby szereg warsztatów, które pokażą, jak tworzyć na przykład eko zabawki. Dorośli będą mogli z kolei dowiedzieć się więcej o organicznych i tradycyjnych produktach podczas merytorycznych prelekcji, a później spróbować tego typu specjałów na stoiskach. Na dodatek, dzięki organizowanym równolegle Targom Agroturystyka, będzie też możliwość zapoznania się z szeroką ofertą agroturystycznych gospodarstw i przy okazji zaplanowania wypoczynku na łonie pięknej polskiej natury – zaznacza Bartosz Sosnowski, prezes firmy MT Polska, organizującej Regionalia.

Warsztaty, degustacje, prezentacje

Na stoisku Targu Śniadaniowego zorganizowane zostaną m.in. warsztaty kulinarne związane z przyrządzaniem ryb. Smaki Życia przygotują konkurs, w którym do wygrania będą książki Magdy Gessler z autografem znanej restauratorki, a Poradnia Centrum Odchudzania i Odżywiania Warszawa Smyczkowa będzie nagradzać zniżkami na swoje usługi. W trakcie targów odbędą się również merytoryczne prelekcje. W ramach Akademii Biokuriera będzie można pozyskać wiedzę w zakresie kreowania marki dla produktów ekologicznych, tradycyjnych i lokalnych, a także oznakowania i różnic dot. takiej żywności.

Piękno polskich regionów

III Targom Regionalia towarzyszą po raz kolejny Targi Agroturystyka promujące przyrodnicze bogactwo polskiej wsi. W ramach imprezy do wypoczynku na łonie natury w tym roku zachęcać będą m.in. gospodarstwa agroturystyczne i pokoje gościnne. Regionalne atrakcje przedstawią też lokalne grupy działania z różnych stron kraju. Z propozycjami w zakresie agroturystyki będzie można zapoznać się na stoiskach Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk z województwa kujawsko-pomorskiego czy Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Region Sanu i Trzebośnicy z Podkarpacia. Tego typu oferty przedstawią też Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy z Małopolski, Stowarzyszenie Między Wisłą a Kampinosem z Mazowsza oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe. Ponadto, wiele podróżniczych inspiracji na sezon wiosenno-letni zaprezentują też w sąsiadującej hali wystawcy Targów LATO.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Przeczytaj także: Targi Regionalia 2013 – relacja

Co: III edycja Targów Regionalia
Kiedy: 4-6 kwietnia
Gdzie: Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Brak postów do wyświetlenia