Teraz czytasz...
Znakowanie żywności bez GMO – konferencja wkrótce
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Znakowanie żywności bez GMO – konferencja wkrótce

Znakowanie żywności bez GMO – to temat konferencji przygotowywanej przez Zielony Instytut i Instytut Spraw Obywatelskich.

Zielony Instytut i Instytut Spraw Obywatelskich zapraszają na konferencję. Celem konferencji jest rozpoczęcie procesu pracy nad systemem znakowania żywności „bez GMO” w Polsce poprzez przeanalizowanie przykładów krajów, w których takie znakowanie funkcjonuje na rynku od wielu lat.

Gościem specjalnym wydarzenia  będzie Alexander Hissting z VLOG (Stowarzyszenie Producentów Żywności bez Techniki Genetycznej z Niemiec, Stowarzyszenie reprezentuje producentów i handlowców żywności oraz branże powiązane z produkcją „bez GMO”, liczy obecnie 189 członków i licencjobiorców, http://ohnegentechnik.org/. Zostało założone w marcu 2010 r., zajmuje się informacją dla konsumentów i udzielaniem licencji na korzystanie ze znaku „Ohne GenTechnik“ (bez techniki genetycznej) dla produktów wytworzonych w specjalny sposób.

– Konieczne jest zarezerwowanie terminu, natomiast program konferencji zostanie zaprezentowany wkrótce – informują organizatorzy.

CO: Konferencja Znakowanie żywności bez GMO
KIEDY: 30 czerwca 2014 r.w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej,
GDZIE: Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 66

 W razie pytań można kontaktować się z:

· Fundacją Zielony Instytut, dorota.metera@zielonyinstytut.pl

· Instytutem Spraw Obywatelskich, przemek.stanczak@inspro.org.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.