Konferencja Ekologiczne przetwórstwo żywności – poprawa jakości oraz ochrona środowiska na Natura Food

Ekologiczne przetwórstwo żywności – poprawa jakości oraz ochrona środowiska – to temat konferencji, którą w trakcie Targów Natura Food 2011 organizuje IFOAM.

 

Europejska Grupa Międzynarodowej Federacji Rolnictwan Ekologicznego (IFOAM EU Group) organizuje międzynarodową konferencję na temat “Ekologiczne przetwórstwo żywności – poprawa jakości oraz ochrona środowiska” w dniu 14 października 2011 r. w Łodzi podczas IV Targów Żywności Naturalnej NATURA FOOD

 

Konferencja ma na celu omówienie aktualnego stanu ekologicznego przetwórstwa żywności i jakości przetworzonej żywności ekologicznej w kontekście ochrony środowiska. Konferencja ma stanowić platformę dla zainteresowanych stron z całej Europy do wymiany doświadczeń i opinii. Efektem mają być zalecenia rozwoju ram prawnych europejskiego ekologicznego przetwórstwa żywności. Ponadto konferencja to doskonałe miejsce dla wzajemnej inspiracji dla podmiotów sektora rolnictwa i żywności ekologicznej do dalszego rozwijania inicjatyw i do bycia najlepszymi w produkcji żywności o wysokiej jakości oraz ochrony środowiska w przetwórstwie, szczególnie w zakresie zmian klimatycznych, zrównoważonego wykorzystania zasobów i zwiększenia różnorodności biologicznej – zapowiada Andrzej Szeremeta, nasz redakcyjny kolega i pracownik IFOAM.

 

Na dwóch sesjach plenarnych uczestnicy będą mieli okazję, aby uzyskać przegląd stanu obecnego i przyszłych wyzwań regulacji ekologicznego przetwórstwa żywności w UE, jak również zapoznać się z najnowszymi inicjatywami mającymi na celu zwiększenie stosowania ekologicznych praktyk w całym łańcuchu produkcji ekologicznej żywności.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
W trakcie warsztatów zostaną przedyskutowane następujące tematy: pozostałości środków ochrony roślin w żywności ekologicznej, azotynów i azotanów w przetwórstwie mięsa, nowych unijnych przepisów dotyczących importu żywności ekologicznej, etykietowania, składu pasz ekologicznych, jak również dodatków do żywności, aromatów i kultur startowych.

 

Do udziału w konferencji zaproszeni są uczestnicy rynku produktów ekologicznych: producenci, przetwórcy, dystrybutorzy, handlowcy, stowarzyszenia branżowe, europejscy i krajowi decydenci, naukowcy i inne podmioty związane z branżą w celu wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Rejestracja (przedłużona do 1 października) i więcej informacji włączając program dostępne są na stronie konferencji: http://www.ifoam-eu.org/events/OrganicProcessingConference2011/

Przeczytaj więcej na temat Targów Natura Food 2011: Czego spodziewać się na tegorocznych Targach Natura Food?Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia