Kiermasze z żywnością eko w najbliższy weekend

Biobazar, Jarmark Toruński, Bazar Krótka Droga oraz Targi Eco Family – w najbliższy weekend będzie kilka okazji by spotkać rolników i producentów ekologicznych i zakupić od nich produkty w sprzedaży bezpośredniej.

Warszawa

 

Warszawski BioBazar, jak co tydzień, odbywa się w sobotę przy ul. Żelaznej 51-53. Start już o godzinie 8. Oprócz zakupu żywności ekologicznej, kosmetyków naturalnych i ekologicznych środków czystości przewidziane są inne atrakcje. W każdą pierwszą sobotę miesiąca wszyscy warszawiacy, którzy odwiedzają BioBazar, mają możliwość bezpłatnie oddać niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie. Organizatorem zbiórki jest Europejska Platforma Recyklingu – ERP Polska, która zebrane baterie oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny przekazuje do audytowanych instalacji przetwarzania w celu odzyskania z nich wartościowych surowców. Koordynatorem całej akcji jest Fundacja Zielony Horyzont. Za każdą sztukę takiego sprzętu lub 10 sztuk zużytych baterii, pierwsze 150 osób otrzyma od nas sadzonki kolorowych bratków. Pozostałe osoby tradycyjnie już otrzymają soczyste jabłkaz ekologicznych upraw.

 

reklama


Wrocław
We Wrocławiu na konsumentów żywności ekologicznej czeka jarmark ekologiczny „Krótka droga”, który co drugi tydzień odbywa się w księgarni Falanster przy ul. sw. Antoniego 23. Start w sobotę, 2 kwietnia w godzinach 11-13.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Toruń
Rolnicy i przetwórcy z kujawsko – pomorskiego oddziału stowarzyszenia Ekoland zapraszają natomiast na Jarmark Toruński. To okazja do zakupu wielu produktów bezpośrednio od rolników. Poza warzywami, przetworami mięsnymi i mlecznymi, będzie można kupić soki, sałatki, makarony, różnego rodzaju mąki oraz wiele innych eko-smakołyków. Jarmark Toruński ddbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca na placu przy Muzeum Etnograficznym (Wały gen. Sikorskiego 19). W najbliższą sobotę start o godz. 10, jarmark potrwa do 14.

Kielce

W Kielcach, od 1 do 3 kwietnia, trwają natomiast Targi Eco Family. Na imprezie pojawią się produceni żywności ekologicznej, eko kosmetyków, środków czystości oraz rękodzieła. Nie zabraknie także rolników ekologicznych. Impreza odbywa się w halach Targów Kieleckich (ul. Zakładowa 1).

Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Brak postów do wyświetlenia