Teraz czytasz...
Kampania „Razem dla Oceanów”. Dbanie o ekosystem morski to nasz obowiązek!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kampania „Razem dla Oceanów”. Dbanie o ekosystem morski to nasz obowiązek!

„Razem dla Oceanów” to kampania, która wystartowała pod koniec września. Stanowi kolejny etap działań na rzecz zrównoważonego rybołówstwa.

Uwielbiane na całym świecie i cenione za wyjątkowe walory smakowe – tuńczyki są częstymi gośćmi na naszych stołach. Jednocześnie to ryby niezbędne do utrzymania zdrowego ekosystemu oceanicznego. Mają także istotny wpływ na życie społeczności przybrzeżnych.

Niestety wiele stad tuńczyka od lat jest intensywnie odławianych i eksploatowanych. Dziś sytuacja wymaga podjęcia realnych działań.

„Razem Dla Oceanów” promuje odpowiedzialne rybołówstwo

Zrównoważone, dobrze zarządzane rybołówstwo wspiera bezpieczeństwo żywnościowe, dając źródło utrzymania ludności zamieszkującej tereny nadbrzeżne i pozwalając zachować zdrowie oceanów.

WWF we współpracy z Bolton Food, do której należy marka Rio Mare, będzie aktywnie opowiadać się za przyjęciem nowych, skutecznych rozwiązań przez regionalne organizacje ds. zarządzania rybołówstwem (ang. Regional Fisheries Management Organisations, RFMOs).

Zmiany klimatyczne zagrażają rybołówstwu

Mają one na celu pomóc w odbudowie przełowionych stad i zapobieganiu przełowieniu w przyszłości.

W ramach kampanii „Razem dla Oceanów” przeprowadzone zostaną również kampanie informacyjne promujące odpowiedzialne spożywanie ryb i owoców morza i zwiększające świadomość na temat potrzeby bardziej zrównoważonego rybołówstwa.

W ramach kampanii powstał również film edukacyjny. Jego bohaterka, Ondina, wyrusza w podróż, by opowiedzieć nam o zagrożeniach, jakie czyhają na ocean i lokalne społeczności zależne od połowów tuńczyka i w jaki sposób WWF wspólnie z Rio Mare starają się temu zaradzić.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.