Teraz czytasz...
Jedz lokalnie – ruszył lokalizator regionalnych producentów żywności
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jedz lokalnie – ruszył lokalizator regionalnych producentów żywności

 

Stworzenie lepszego dostępu do wysokiej jakości żywności – to zadanie jakie postawili sobie twórcy serwisu jedzlokalnie.pl. Nowy lokalizator gospodarstw rolnych, lokalnych firm i punktów gastronomicznych działa od kilku dni.

– Pomysł na jedzlokalnie.pl zrodził się w naszej głowie dzięki serialowi dokumentalnemu. (…)Śledziliśmy kolejne odcinki The Urban Chef, w którym Oliver Rowe, brytyjski szef kuchni, stawia sobie za cel otwarcie restauracji korzystającej tylko i wyłącznie z lokalnych produktów. Odnalezienie producentów, znajdujących się w zasięgu londyńskiego metra, okazało się być ogromnym wyzwaniem. Zmagania Rowe’a natchnęły nas do stworzenia serwisu, który umożliwi użytkownikom dotarcie do świeżych, lokalnych produktów i stanie się swoistą platformą współpracy pomiędzy wytwórcami a miłośnikami dobrego jedzenia

– piszą twórcy serwisu, Ania Szałkiewicz i Jakub Ostrowski.

Funkcjonalności serwisu

W serwisie można dodawać wizytówki lokalnych dostawców żywności: gospodarstw, restauracji, sklepów i targów. Funkcjonalność ta dostępna jest zarówno dla konsumentów jak i samych zainteresowanych podmiotów.

Oprócz opcji bezpłatnej, w ramach której dostępna jest możliwość zaprezentowania podstawowych informacji i danych kontaktowych oraz opcji płatnej (374 zł / rok, 29 zł / miesiąc) w ramach, której można skorzystać z dodatkowych pakietów promocyjnych.

Mapa przede wszystkim!

Strona główna serwisu to przede wszystkim duża mapa, na której już wkrótce pojawiać się będą nowe lokalizacje a także wyszukiwarka ułatwiająca nawigację. Ciekawą opcją jest suwak „Szukaj wokół mojej lokalizacji” dzięki któremu możemy zawęzić listę wyświetlanych podmiotów tylko do tych, które np. znajdują się w promieniu 100 km od naszej miejscowości.

Komentarz redakcyjny:
Cieszymy się z tego, że przybywa narzędzi pomagających w łatwiejszym zdobywaniu żywności tradycyjnej, lokalnej czy ekologicznej i kibicujemy kolejnej inicjatywie w tym zakresie.

Zobacz także

barman nalewa kawę z dzbanka

Przypominamy także o innych, o których poczytać możecie w poniższych artykułach:

Karol Przybylak (TT: @KarolPrzybylak)

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.