Teraz czytasz...
Jak wybierać soki? Doradza Ewelina Hallman z SGGW
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jak wybierać soki? Doradza Ewelina Hallman z SGGW

 

W miarę możliwości najlepszym napojem dla maluchów jest po prostu woda, ale jeżeli chcemy podać dziecku sok, warto wybrać go starannie. W kolejnym filmie przygotowanym przez Fundację Rodzicie Przyszłości doradza Eweleina Hallman ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zanim dokonamy zakupu warto zwrócić uwagę czy w ogóle mamy do czynienia z sokiem czy też jest to napój albo nektar (szerzej na ten temat piszemy w artykule: Świeży czy z koncentratu? Wybieramy sok ). Warto zerknąć też na skład i unikać napojów z zupełnie niepotrzebnym dodatkiem syropu glukozowo – fruktozowego czy cukru. W tego typu produktach dziwić powinny również dodatki syntetycznych witamin gdyż powinny one zawierać witaminy naturalnie zawarte w surowcach wykorzystanych do produkcji. Na rynku pojawia się coraz więcej różnego rodzaju soków ekologicznych.

Jest w czym wybierać!

Zobacz inne filmy przygotowane przez Fundację Rodzice Przyszłości.

 

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.